MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Nesklame

Asus ZenFone 4 je osadený 5,5-palcovým IPS displejom s rozlíšením Full HD. Dnes sú panely s týmito parametrami veľmi rozšírené a v podobnej cenovej kategórii ich až na niektoré výnimky ponúka aj konkurencia. Nie je sa čomu čudovať. Rozlíšenie 1920×1080 px je aj na takto veľkej uhlopriečke viac než dostatočné a zabezpečuje jemné zobrazenie aj menších textov a grafiky. Jednotlivé pixely nemáte pri bežnom pohľade šancu vidieť.

Ostatné parametre a vlastnosti sa tiež pohybujú v rámci štandardu. IPS displej zabezpečuje výborné pozorovacie uhly a tiež dobré podanie farieb – tie by však na náš vkus mohli byť trochu “živšie”. Tie môžete navyše upraviť podľa vlastných preferencií v nastaveniach zariadenia. Manuálne sa dá zmeniť teplota a odtieň farieb, prípadne vybrať niektorý z prednastavených profilov. K dispozícii je tiež modrý filter, ktorý príde vhod najmä pri používaní smartfónu v noci. Jas displeja je  inak na dobrej úrovni a vo vonkajšich prostrediach s jeho čitateľnosťou tak problémy mať nebudete.

Výkon a pamäť: Má čo doháňať

Asus vo svojej vlajkovej lodi použil úsporný a dostatočne výkonný procesor Snapdragon 630. V rovnakej cene, ako sa predáva aj Asus ZenFone 4, však nájdeme papierovo oveľa rýchlejšie zariadenia konkurencie. V AnTuTu sme totižto namerali len podpriemerné skóre na úrovni 60-tisíc bodov, čo je len polovica z toho, čo dosahujú ine zariadenia. Prebytok výkonu tu teda nehľadajte, ten čo je však k dispozícii je dostatočný k tomu, aby zariadenie fungovalo rýchlo a plynulo. Určite ale nejde o prístroj, ktorý by vás mal nejak zvlášť zaujať svojim vysokým výkonom.

Grafický výkon Adrena 508 bude dostatočný pre väčšinu dnes dostupných hier. Skóre 16529 však tiež napovedá o tom, že Asus ZenFone 4 nie je žiadny rekordman a aj v tomto smere za konkurenciou zaostáva, čo je škoda. Na druhej strane, s dostupným výkonom sa uspokojí väčšina používateľov.

64 GB interná pamäť sa postupne stáva štandardom, čoho dôkazom je aj Asus ZenFone 4. Ten používa interné úložisko práve s kapacitou 64 GB, ktoré sa dá rošíriť aj o pamäťové karty microSD – ale len za predpokladu, že budete používať jednu SIM kartu. Pre používateľa je dostupných približne 51,5 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+