MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – nabíjačku počas dňa potrebovať nebudete

ASUS ZenFone 3 prichádza so vstavanou 3 000 mAh batériou. To je už dnes prakticky štandardom pri zariadeniach s takýmito rozmermi a nič menej by sme od výrobcu ani nečakali. Poteší fakt, že telefón funguje s jedným z najúspornejších procesorov, aké sa v súčasnosti vyrábajú. Výsledkom je skutočne dobrá výdrž batérie, ktorá postačí aj náročnejším používateľom.

My sme boli schopní bez problémov využívať telefón počas celého dňa a ešte nám na konci zostalo dosť na to, aby sme ho nemuseli nabíjať pred tým, ako sme šli spať. Pri každodennom používaní sme ho nešetrili – používali sme všetky druhy aplikácií, sociálne siete, webový prehliadač, fotoaparát, počúvali podcasty a hudby, hrali sme aj stredne náročné hry (Plants vs. Zombies Heroes) a celkovo sme sa nijako neobmedzovali. Aj napriek tomu sme na konci dňa mali 20 – 30 % zostávajúcej energie, čo je veľmi slušné. Pri menej náročných dňoch, kedy sme vynechali hranie, počúvanie podcastov a displej bol zapnutý po dobu približne 1,5 hodiny, na konci dňa nám bez problémov zostávalo aj viac ako 50 % batérie a teoreticky by sme zvládli aj ďalší takýto stredne náročný deň.

Telefón exceloval najmä vo výdrži v pohotovostnom režime, kedy sa vybíjal skutočne veľmi pomaly. Ak teda patríte medzi používateľov, ktorí nemajú svoj telefón nonstop v ruke a používate ho iba účelne počas dňa, bez väčších problémov by ste na jedno nabitie mohli vydržať aj dva dni. Trochu mrzí prítomnosť rýchleho nabíjania. Telefón sa z 0 % na 100 % nabil za približne 2,5 – 3 hodiny, čo skutočne nie je málo. Ak ste si už zvykli na rýchle nabíjanie z iného zariadenia, tu s na svoje neprídete. Na druhej strane, dobrá výdrž batérie bude znamenať, že telefón budete pravdepodobne nabíjať v noci, kedy takéto pomalšie nabíjanie nie je problémom.

ASUS ZenFone 3 – záverečné hodnotenie

ASUS sa tento rok na jeden zo svojich TOP telefónov pozrel trochu inak. Najlepšie špecifikácie prenechal modelu ZenFone 3 Deluxe, ktorý je o triedu lepší prakticky v každom smere. ASUS ZenFone 3 je skôr ľudový smartfón, ktorý má osloviť širšie spektrum používateľov. Nie tých, ktorí chcú to najdostupnejšie na trhu, ale tých, ktorí hľadajú zlatú strednú cestu. ZenFone 3 môžeme brať ako Mini model vlajkovej lode ZenFone 3 Deluxe. Nie rozmermi, ale ponúkanou kvalitou. A v tomto smere telefón skutočne vyniká. Ponúka skvelú konštrukciu, dostatok výkonu, množstvo pamäte (RAM aj ROM), dobrú výdrž batérie a veľmi dobrý fotoaparát, ktorý by mohol byť aj lákadlom pre potenciálnych zákazníkov. Horší displej si väčšina používateľov v tejto triede zariadení možno ani nevšimne a aj preplnený systém nemusí byť pre každého prekážkou. Dobrou správou je aj cena, ktorá je na úrovni 369 EUR, čo je podľa nás za takéto zariadenie adekvátne a opodstatnené.

Plusy

+ Výkon a pamäť

+ Konštrukcia

+ Fotoaparát

+ Výdrž batérie

Mínusy

– Farby displeja

– Systém preplnený zbytočnými funkciami a aplikáciami

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+