MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Priemer triedy

Asus ZenFone 2 Deluxe ukrýva vo svojom vnútri batériu s kapacitou 3000 mAh, ktorá ale vzhľadom na veľkosť zariadenia nie je ničím výnimočná. V prípade Deluxe verzie je to pri používaní dvoch SIM kariet tak akurát na jeden a pol dňa prevádzky s displejom zapnutým po dobu asi 2,5 hodiny a nonstop zapnutým LTE pripojením. Samozrejme, telefón sme používali na všetky činnosti, od telefonovania, posielania e-mailov, komunikácie cez sociálne siete a Hangouts, až po počúvanie hudby cez Spotify. Veľa energie zoberie napájanie aktívneho dualSIM režimu, ak ale budete na komunikáciu používať len jednu SIM, s výdržou sa môžete kľudne dostať aj na dva dni. Celkovo tak môžeme výdrž označiť za priemernú. Na druhej strane, Asus ZenFone 2 Deluxe musíme pochváliť za podporu rýchleho nabíjania. Doplna sa nabije už do dvoch hodín, pričom na 60% kapacity mu na to stačí len výrobcom udávaných 39 minút.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-13

Asus okrem toho ponúka aj aplikáciu pre šetrenie energie. Na výber v nej nájdete niekoľko preddefinovaných režimov, ktoré inteligentne prispôsobujú nastavenia ohľadom výkonu, jasu displeja alebo pripojenia do internetu. Pre jednotlivé režimy je možné nastaviť aj časový plán.

Záverečné hodnotenie | ASUS ZenFone 2 Deluxe

Asus ZenFone 2 Deluxe je výnimočný smartfón, ktorý chce svojim dizajnom prilákať najmä mladšiu generáciu. S cenovkou prekračujúcou 500-eurovú hranicu sa však potencionálnemu záujemcovi o tento smartfón ponúka pomerne široké portfólio iných high-endových zariadení. A hoci Asus ZenFone 2 Deluxe je veľkosťou vnútornej pamäte neporazený, na ostatných frontoch má pomerne silnú konkurenciu. Dizajn je subjektívna vec, niekomu však bude možno prekážať, že podobne ako veľa zariadení strednej a vyššej triedy, nebol pri výrobe použitý kov. V tejto cenovej relácii by sme očakávali už aj snímač odtlačkov prstov a fotoaparát, ktorý by mal aspoň optickú stabilizáciu. S cenou nad 500 eur, za ktorú sa ZenFone 2 Deluxe predáva, to nebude mať tento smartfón vôbec ľahké. S podobnou cenovkou nájdete v ponuke napríklad už aj Samsung Galaxy S6 či Sony Xperiu Z5. Ak ale hľadáte smartfón s vyslovene veľkou vnútornou pamäťou, aktívnym dualSIM režimom a unikátnym dizajnom, ktorým by ste sa odlíšili od okolia, tak potom nemáme proti ZenFone 2 Deluxe čo namietať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Plusy:

  • Veľká vnútorná pamäť doplnená o microSD
  • Unikátny dizajn zadných krytov
  • Výkon zariadenia
  • Aktívny Dual SIM režim
  • Rýchle nabíjanie

Mínusy:

  • Umiestnenie a odozva tlačidla zapnutia
  • Fotoaparát
  • V porovnaní s inými telefónmi väčšie rozmery

[taq_review]

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+