MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá

Asus ZenFone 2 Deluxe má jediný reproduktor, ktorý je ukrytý za mriežkou zadného krytu. Ten hrá priemerne hlasno, no a samozrejme mu chýbajú ani basy. Má však skôr plechovejší charakter. Zvukový 3,5 mm audio výstup je dostatočne kvalitný na to, aby poskytol dobrý poslucháčsky zážitok aj pre náročnejších používateľov. Zvuk si môžete ďalej vylepšiť aj v aplikácii, ktorá umožňuje nastavenie ekvalizéra, či výšok a basov. Prepínať sa dá medzi štvoricou profilov alebo nechať nastavenie zvuku na Inteligentný režim.

Operačný systém

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Systém na Asuse ZenFone 2 Deluxe je rovnaký ako aj na iných zariadeniach tohto výrobcu. Nasledovné riadky budú preto rovnaké ako aj v iných recenziách.

Operačný systém je v tomto prípade Android 5.0 Lollipop, ktorý dopĺňa používateľská nadstavba výrobcu. Po prvom zapnutí zariadenia na vás čaká množstvo predinštalovaných aplikácií, čo bude pre niekoho predstavovať výhodu, pre iných zas len zbytočné zabraté miesto. Asus natívny Android doplnil skutočne o množstvo aplikácií. Medzi tie najzaujímavejšie patrí napríklad to-do manažer, správca súborov či predpoveď počasia.

ZenFone 2 Deluxe ponúka aj nástroje pre správu RAM pamäte a automaticky spúšťaných aplikácií. Pomocou nich môžete systém udržiavať v neustálej kondícii. Súčasťou softvérového vybavenia telefónu je aj podpora motívov, ktoré dokážu zmeniť farby, ikony a tapetu. Launcher ponúka niekoľko funkcií a možnosť nastaviť prechodový efekt, zámok na aplikácie, ikony, veľkosť mriežky aplikácií, otvorenie notifikačného panelu potiahnutím prsta nadol, priehľadnosť pozadia menu s aplikáciami a k dispozícii máte aj možnosť pozmeniť štýl priečinkov, mriežku priečinkov, ako aj farby a veľkosť ikon.

Ďalšie funkcie a doplnky systému:

  • ZenMotion: Ovládanie pomocou gest. Zariadenie môžete napríklad prebudiť dvojitým poklepaním na displej alebo spustiť konkrétnu aplikáciu. Potrasením sa zas dá vytvoriť screenshot obrazovky.
  • Režim Easy: Zjednodušená domovská obrazovka s veľkými ikonami a písmom.
  • Režim Deti: Poskytuje bezpečnejšie miesto pre používanie telefónu. Prehliadač Asus poskytuje bezpečnejšie prostredie filtrovaním nevhodných webových stránok. Deťom môžete obmedziť prístup napríklad k telefónnym hovorom alebo SMS správam. PIN kódom môžete tiež pre svoje deti vybrať vhodné aplikácie a hry, ktorým môžete nastaviť časový limit hrania.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+