MojAndroid

Tablet Transformer Prime až doteraz nebol veľmi vhodný pre zákazníkov, ktorý chceli so svojim zariadením robiť čo ich len napadne. Asus totiž uzamkol bootloader tabletu, čo znemožňovalo nahranie ClockworkMod Recovery pre prácu a inštalovanie alternatívnych ROM. Spoločnosť našťastie ani nie pred mesiacom, na podnet svojich zákazníkov, prisľúbila nástroj na jeho odblokovanie a dnes vám môžeme oznámiť, že ho aj konečne sprístupnila verejnosti. Svoj Transformer Prime si môžete teraz odomknúť pomocou softvéru, ktorý stiahnutie na stránkach podpory spoločnosti. Asus upozorňuje, že funguje len po aktualizácii tabletu na najnovší Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Odblokovaním tabletu prídete tiež o svoje osobné dáta a o záruku.

Na xda-developers sa zakrátko po publikovaní nástroja objavil na stiahnutie aj prvý ClockworkMod Recovery spolu s podrobným návodom ako ho nahrať. To kedy sa objavia prvé custom ROM je len otázka času, možno už dnes alebo možno až v priebehu niekoľkých dní. Každopádne sa fanúšikovia alternatívnych ROM majú na čo tešiť.

23.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+