MojAndroid

Taiwanský výrobca počítačov, spoločnosť Asustek Computer, zverejnil hospodárske výsledky za posledný kvartál tohto roku. Podľa finančnej správy sa spoločnosti v 3Q 2012 darilo a prekonala aj všetky očakávania analytikov. Asus zaznamenal príjmy vo výške 3,81 miliardy amerických dolárov a čistý zisk v hodnote 229 miliónov. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku to znamená nárast o 43%. V štvrtom kvartále sa dokonca očakáva ďalší rast a predať by sa údajne malo viac ako 2,6 milióna tabletov.

Spoločnosti sa tento štvrťrok darilo aj vďaka tabletu Nexus 7, ktorý vyrobila v spolupráci so spoločnosťou Google. Asus však predával aj celý rad vlastných zariadení Transformer, ktoré sa vyznačujú výbornými parametrami a obľube sa tešia tiež vďaka pravidelným aktualizáciám na najnovšie verzie Androidu. Zisky spoločnosti však porastú aj vďaka iným odvetviam, v ktorých sa Asus angažuje. Sú to najmä počítače s operačným systémom Windows, ktorých predaj má v štvrtom kvartále rásť o 10%.

Zdroj: WSJ 

31.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+