MojAndroid

Ako sme informovali, Asus by mohol pripravovať podľa predbežných indícií tablet, ktorý by mohol vykonávať dual boot, jednak na operačnom systéme Windows a aj na operačnom systéme Android. Tento tablet mal byť predstavený na výstave Computex 2012.

Dnes už vieme, že Asus predstavil tablet, ktorý naozaj podporuje dual boot na operačných systémoch Android a Windows 8. Volá sa Asus Transformer AIO (All-in-one) a má 18,4 palcovú uhlopriečku.

Asus Transformer AIO je v podstate počítač s veľkou, 18,4 palcovou, dotykovou LED obrazovkou so samostatným napájaním, ktorý je poháňaný Windows 8. Pri stlačení tlačidla sa však spustí operačný systém Android 4.0 a z počítača sa stane tablet.

Tablet podporuje multidotykovú obrazovku, konektivitu je zabezpečované prostredníctvom ethernetu, optickým pripojením a USB 3.0.

Obrazovka slúži ako bezdrôtový monitor, ktorý je možné odobrať z dokovacej stanice. Všetky potrebné komponenty sú teda vo vnútri monitora, tabletu.  Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, no redaktorom z portálu SlashGear sa podarilo zachytiť tento tablet – počítač na fotografiách.

Zdroj, foto: SlashGear

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+