MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: 400 mAh v priamom prenose

Poriadny herný smartfón potrebuje aj poriadnu batériu. ASUS v tomto prípade nenechal nič na náhodu a svoj ROG Phone vybavil hneď batériou s kapacitou 4000 mAh. Výdrž pri normálnom používaní bez problémov atakuje dva dni. Najnáročnejším používateľom vydrží tento smartfón bez problémov jeden deň s tým, že večer je ešte dostatok batérie možno aj na druhý nenáročný deň. Ja som Asus ROG Phone počas testovania vôbec nešetril. Využíval som ho ako môj hlavný telefón, bol non-stop pripojený k internetu prostredníctvom Wi-Fi a mobilných dát, uskutočnil som nejaké hovory, odpovedal na maily a samozrejme, testoval som aj hranie hier. Pri takejto záťaži som s batériou do večera vydržal bez problémov. Viem si však predstaviť, že ak sa budete celý deň hrať hry, zariadenie si predsalen v priebehu dňa nabíjačku vypýta. To ale nič nemení na fakte, že výdrž batérie je nadpriemerná a nemám k nej absolútne žiadne výhrady.

Rýchlosť nabíjania:

 • 15 min: 27 %
 • 30 min: 57 %
 • 45 min: 77 %
 • 1 hod: 88 %
 • Plné nabitie: 1:35

Ako môžete vidieť. rýchlosť nabíjania telefónu je veľmi slušná. Vzhľadom na kapacitu batérie až vynikajúca. Za hodinu máte už takmer 90 percent batérie, čo je skvelý výsledok. Asus k smartfónu pridáva aj nabíjačku s výkonom 40 W. Navyše, na oboch stranách dodávaného kábla sa nachádza USB-C konektor. To znamená, že aj do samotného nabíjacieho adaptéru sa pripája USB-C a nie štandardný USB-A konektor, ako býva zvykom pri ostatných zariadeniach.

Záverečné hodnotenie

Asus ROG Phone sa mi jednoducho zapáčil. Negatíva sa hľadajú naozaj veľmi ťažko, pozitíva jednoznačne prevládajú. Kúpou tohto zariadenia získate ultimátny herný smartfón, ktorý svojím dizajnom nenudí a vyzerá inak. Výkon asi nemá cenu komentovať. Fotoaparát je veľmi slušný, ale na najlepších trochu stráca. Výhodou je široké herné príslušenstvo, ktoré si k zariadeniu môžete kúpiť, nevýhodou je zase cena samotného zariadenia, ako aj príslušenstva. Poteší veľmi dobrá výdrž, rýchle nabíjanie a nemôžem nespomenúť ani druhý USB-C konektor, ktorý slúži na nabíjanie a pripojenie príslušenstva – napríklad dodávaného ventilátora. Za veľkú výhodu považujem aj kvalitu a umiestnenie stereo repdoruktorov a nemôžem nespomenúť aj krásny displej s frekvenciou až 90 Hz.

8.2

Asus ROG Phone

Asus ROG Phone je síce herný smartfón, ale nesklame ani ostatnými parametrami. Je plnohodnotnou vlajkovou loďou pre rok 2018, no ponúka bonus v podobe zamerania na hry. Poteší extrémne vydarený dizajn, s ktorým je spojené aj vynikajúce konštrukčné spracovanie. Výhodou je aj dodávaný vetráčik priamo v balení. Procesor Qualcomm Snapdragon 845 nie je žiadnym prekvapením, no v tomto prípade je pretaktovaný na frekvenciu až 2,96 GHz. Nechýba ani pokročilý systém chladenia a zaujímavosťou je aj herný mód X. Poteší kvalitný fotoaparát (ktorý však na najlepších trochu stráca), veľkou výhodou je aj výdrž na jedno nabitie. Môže za to batéria s kapacitou 4000 mAh. Okrem skvelej výdrže sa môžete pripraviť aj na rýchle nabíjanie. Z 0 na 100 percent sa dostanete len za niečo cez hodinu a pol. Nevýhodou môže byť cena, ktorá je na úrovni vyše 900 eur a nepoteší ani drahé herné príslušenstvo.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Dizajn a spracovanie
 • Obsah balenia
 • Výkon
 • Množstvo herného príslušenstva
 • Dobrá výdrž a rýchle nabíjanie

 • Cena
 • Fotoaparát mohol byť o trochu lepší
 • Drahé herné príslušenstvo
10.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+