MojAndroid

ASUS si dal dobrú prácu so sprístupňovaním Android aktualizácií pre svoje modely. V tomto mesiaci aktualizoval smartfóny ASUS ZenFone 6 a ZenFone 6Z na najnovší Android 10. Na zozname nechýbali ani telefóny ZenFone 5ZROG Phone 2. Teraz však nadišiel čas na prvú generáciu herného radu, ROG Phone a starý známy ASUS ZenFone 4. Tie si však pochutnajú iba na postaršom Androide 9.0 Pie.

Starý ASUS ROG Phone dostáva staro-nový Android

Prvý ROG Phone bol predstavený v júli minulého roka a od začiatku disponoval Androidom vo verzii 8.1 Oreo. Približne po roku, čo Google oficiálne uviedol Android 9.0 Pie, sa táto verzia mobilného operačného systému dostáva na ROG Phone prvej generácie. Radi by sme videli Android 10, no úprimne, je to stále lepšie, ako nič.

Asus ZenFone 6 dostáva aktualizáciu na Android 10

Spomenieme, že Android 9.0 Pie prináša do prostredia Zen UI mnohé nové funkcionality. Podľa populárneho portálu XDA-developers sa používatelia dočkajú týchto noviniek:

  • Systém bol aktualizovaný na Android 9.0 Pie.
  • Odstránené boli následovné aplikácie a funkcie: Page Marker, ZeniMoji, Report Location in Safeguard, weather animation setting, AI Charging.
  • Odstránený bol prídavok Yandex zo správcu súborov.
  • Game Center bolo zrenovované a obdržalo nové vymoženosti.
  • Pridané boli tieto nastavenia: Adaptívny jas, Adaptívna batéria, Nové notifikácie, Správca ikon v stavovej lište, Záznam obrazovky a Miestna záloha.
  • Pridané boli gestá, známe z Androidu Pie.
  • Pridaná bola podpora pre 24-hodinovú predpoveď v predinštalovanej aplikácii počasie.
  • Nová aplikácia kontaktov, správcu úloh, kalkulačky, hodín, galérie a predpovede počasia.
  • Centrum ovládania hlasitosti bolo aktualizované na to, ktoré poznáme z Androidu Pie.

Ide o klasickú OTA aktualizáciu, takže by vás mal telefón na ňu upozorniť sám od seba. Taktiež je samozrejme možné ju vyhľadať manuálne v nastaveniach zariadenia. Môže ale tiež trvať niekoľko dní, dokým sa update dostane aj do vášho konkrétneho kusu.

Asus Zenfone 5z dostáva aktualizáciu na najnovší Android 10

Pokiaľ by ste však patrili k tým šťastnejším majiteľom modelu ASUS ROG Phone, ktorí túto aktualizáciu už dostali, určite nás o tom informujte v komentároch pod článkom.

Náš tip
Asus ROG Phone 2: Ako odolný je herný smartfón?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+