MojAndroid

Herné smartfóny patria k najvýkonnejším zariadeniam na trhu, ale nie k tým najodolnejším. To podľa portálu GSMarena potvrdzuje aj test odolnosti novinky Asus ROG Phone 5. Jeho budúci majitelia by si dokonca mali dať pozor, aby si ho neprisadli. Mohol by sa rozpoliť.

Asus ROG Phone 3

Displej Asus ROG Phone 5 chráni tvrdené sklo Gorilla Glass Victus

Smartfónu Asus ROG Phone 5 sa určite nedá vyčítať nedostatok výkonu. Poháňa ho najnovší čipset Qualcomm Snapdragon 888 a operačná pamäť má veľkosť až 18 GB. Výborná je aj výdrž vďaka duálnej batérii s celkovou kapacitou 6000 mAh. Posledným dôležitým parametrom pre hranie je 6,78-palcový AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 144 Hz.

Displej ASUS ROG Phone 5
Zdroj: GSMArena.com

Práve displej kryje najnovšia generácia tvrdeného skla Gorilla Glass s označením Victus. Sklo by malo vydržať aj pád z výšky dvoch metrov. Zákazník by si pomyslel, že smartfón má vďaka tomu zvýšenú odolnosť. Test odolnosti známeho YouTubera s prezývkou JerryRigEverything ukazuje opak.

Smartfón si viedol úspešne, kým nedošlo k ohýbaniu

YouTuber najprv otestoval odolnosť smartfónu proti poškriabaniu pomocou svojich kovových nástrojov. K výraznejšiemu poškriabaniu skla nad displejom došlo až s náradím 7. stupňa tvrdosti Mohsovej tabuľky. To sa dá považovať za veľmi dobrý výsledok. Navyše na funkciu optického snímača odtlačkov prstov nemali škrabance vplyv.

Najlepšie si s poškriabaným poradilo krycie sklo modulu fotoaparátu. Farba z bočného kovového rámu sa zoškrabala ľahko, čo je bežný výsledok väčšiny smartfónov. Displej celkom úspešne odolal vystaveniu priamemu plameňu po dobu 30 sekúnd. Keď ale následne začal YouTuber smartfón ohýbať, tak behom pár sekúnd došlo k jeho zlomeniu.

Predné tvrdené sklo Gorilla Glass Victus odolalo, ale telo už nie. Displej zostal nenávratne poškodený. Ešte horšie dopadla zadná sklenená strana, ktorej praskliny pripomínali hustú pavučinu. Dôvodom je to, že zadnú stranu nechráni najnovšia generácia tvrdeného skla, ale strašia verzia Gorilla Glass 3.

Čo je hlavným dôvodom zlomenia tela?

Hlavným dôvodom zlomenia tela by mala byť duálna batéria. Tá je rozdelená na dve polovice s kapacitou 3000 mAh. Komponenty medzi nimi ale nie sú dostatočné pevné, aby odolali prehnutiu. Pokiaľ budete budúcim vlastníkom smartfónu Asus ROG Phone 5, tak si ho určite nedávajte do zadnej kapsy nohavíc. Mohlo by sa stať, že by ste prisadli, čo by malo fatálne následky.

Náš tip
Just Cause: Mobile mieri na displeje Android smartfónov

 

21.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+