MojAndroid

Po vydaní smartfónu Razer Phone sa výrobcom otvoril nový trh herných smartfónov. Svojimi modelmi prispeli aj spoločnosť Xiaomi, Huawei a Asus. Čo by mal mať správny herný smartfón? Samozrejme vysoký výkon, čo znamená najnovší procesor a čo najvyššiu operačnú pamäť. Ďalej veľkú batériu pre čo najdlhšie hranie, dobré audio pre najlepší zvukový zážitok, softvérovú úpravu pre herný režim alebo podporu gamepadu. Tým najhlavnejším parametrom je ale displej. Musí byť veľký, kvalitný, s vysokým rozlíšením, zvýšenou citlivosťou na dotyk a čo najvyššou obnovovacou frekvenciou obrazu. Práve tento parameter by mal mať na vysokej úrovni pripravovaný herný smartfón Asus ROG Phone 2.

Konkrétne by mala byť obnovovacia frekvencia displeja až 120 Hz. Výrobca Asus to oficiálne potvrdil pri oznámení spolupráce s herným štúdiom Tencent Games a jeho pripravovanej hry Under the One Man. Asus ROG Phone 2 by mal obsahovať exkluzívny herný softvér od tohto štúdia spolu s jeho priamou optimalizáciou pre tento hardvér. Displej s frekvenciou 120 Hz majú aj herné smartfóny Razer Phone a Razer Phone 2. Asus ROG Phone 2 by mal v júli okrem tohto displeja priniesť aj procesor Qualcom Snapdragon 855, 12 GB RAM a nový chladiaci systém.

Náš tip
Asus ZenFone 6 dostáva ďalšiu aktualizáciu pre fotoaparát
13.6.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+