MojAndroid

Spoločnosť ASUS to na výstave Computex skutočne rozbalila. Predstavila nové telefóny z radu ASUS ZenFone 3, nové tablety, počítače a aj vlastný headset s VR. Tu sa ale predstavenia noviniek nekončili a výrobca ukázal aj svojho inteligentného robota pre domácnosti. Novinka nesie označenie Zenbo a na rozdiel od hlasových asistentov konkurencie ide o humanoidného robota, ktorý sa dokáže pohybovať po domácnosti a vykonávať rôzne činnosti.

Zenbo 2

Robot je roztomilý rodinný priateľ a tak sa ho snaží aj spoločnosť profilovať. Dokáže sa nezávisle pohybovať po domácnosti, rozoznávať tváre, hrať sa s deťmi rôzne hry, čítať príbehy, vyhľadávať informácie na webe, asistovať s receptami, zhotovovať fotografie, uskutočňovať hlasové telefonáty a spravovať zariadenia inteligentnej domácnosti a Internetu vecí. Ovládaný je pritom hlasom, takže ide o skutočného asistenta do domácnosti, ktorý pôsobí priam futuristicky.

Zenbo 1

Podobné roboty už chvíľu existujú, no nie sú veľmi rozšírené. To by mal zmeniť práve Zenbo, ktorý by sa mal predávať za 599 USD, čo v tomto prípade skutočne nie je abnormálna cena. Spoločnosť ASUS si od robota veľa sľubuje a očakáva, že Zenbo bude začiatkom novej éry. K dispozícii zatiaľ nemáme ďalšie informácie o dostupnosti robota, no bude skutočne zaujímavé vidieť, ako si bude počíňať v domácnostiach náročných používateľov.

Zdroj: Cnet, Zenbo

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+