MojAndroid

Po tom, ako svoju novú verziu Google TV na CES 2013 predstavilo LG, svojho hráča na trh pridal aj Asus. The Qube je novinka reprezentujúca Google TV v štýlovom dizajne kocky. Ide o box so softvérom Google TV, ktorý pomocou kabeláže pripojíte ku klasickej TV a následne si vychutnáte všetky funkcie, ktoré Google TV ponúka.

The Qube od Asusu prináša nielen dizajn v tvare kocky, ale aj grafické prostredie zahalené do pravých rohov. Kocky nájdete jednoducho všade. Okrem toho, že ide o jednoduchý dizajn, ktorý púta pohľady divákov, je dosť neprehľadný. Predsa len je asi na 3-rozmerné prostredie ešte dosť skoro.

  

Asus v The Qube prináša ovládanie hlasom a gestami, nechýba ani ovládač s plnou QWERTY klávesnicou. Z pripojení je dostupný 2x HDMI, Ethernet port pre káblové pripojenie k internetu USB a prijímač IR príkazov od ovládača. O oficiálnom uvedení na trh spoločnosť Asus zatiaľ neinformovala, koncová cena by sa však mala pohybovať na úrovni 100 – 120 USD, čo je v prepočte približne 75 – 90 EUR.

Zdroj: AndroidPolice

7.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+