MojAndroid

Eee Pad Transformer sa stal v priebehu niekoľkých mesiacov kráľom medzi tabletmi. Generálny riaditeľ spoločnosti Asus, Jonney Shih, oznámil predpokladané predaje v budúcom roku, a spoločnosť Asus si vôbec nekladie nízke hranice, ktoré sa pohybujú v rozmedzí 3 až 6 miliónov tabletov predaných v roku 2012. Aj keď sa ohlasujú problémy s prevádzkou WiFi pripojenia týchto „zázračných“ zariadení, Asus už pracuje na programe, ktorý odstráni tieto problémy.

Pôvodný Eee Pad Transformer bol jedným z najpopulárnejších Android tabletov Honeycomb, s nízkou cenou 399 dolárov a zákazníkov oslovil aj pridanou klávesnicou. Najnovší model Transformer Prime je asi o 100 dolárov drahší, vďaka quad-core Nvidia Tegra 3 procesoru a celokovovému rámu. Napriek tomu sa prvého modelu predalo po celom svete asi 1,8 milióna kusov.

Zdá sa, že s príchodom lacných zariadení s pomerne vysokým výkonom sa v roku 2012 črtá pred obchodom s tabletmi skvelá budúcnosť. Predpokladá sa, že trh s tabletmi porastie na budúci rok až o 40 % a dominovať budú najmä tablety s Ice Cream Sandwich Androidom.

Zdroj: www.bgr.com

 

28.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+