MojAndroid

„Je intuitívny! Krása je dielom Boha, ale profesionáli vedia vytvoriť kúsok umenia.“

Tak presne takéto výroky zneli dnes v Miláne pred niekoľkými minútami z úst hlavného šéfa spoločnosti ASUS pre Európu. Asus Padfone2 bol predstavený a my vám prinášame pohľad na jeho špecifikácie a niekoľko zaujímavých fotografií. ASUS predstavil zariadenie, ktoré patrí k špičkovej triede zariadení Android na trhu a odznených podľa slov, je to zariadenie, ktoré v niektorých oblastiach nepozná konkurenta, dokonca predbehol aj iPad alebo iPhone.

Všetky videá nájdete na MojAndroid.TV

ASUS Padfone2 tvoria v podstate dve zariadenia, smartfón a tablet, ktoré sú spolu spojené jedinečnou technológiou pri zachovaní bezpečnosti použitia. Celková hmotnosť oboch zariadení je 649 gramov, čo je menej ako väčšina tabletov na trhu, dokonca je ľahší, ako nový iPad. Hlavným srdcom je štvorjadrový 1,5 GHz Snapdragon S4 Pro procesor Cortex triedy A15.

Smartfón Padfone2 je hrubý od 3 do 9 milimetrov, váži 135 gramov a displej má uhlopriečku 4,7 palca s prevedením Super IPS s rozlíšením 1280 x 720 bodov. Na displeji nájdeme až 550 tranzistorov na jeden palec, čo je doteraz nevídaná hustota bodov, ktorú zabezpečuje technológia so zmenšenými zobrazovacími bodmi IGZO.

Displej tvorí iba jedno sklo s dotykovou a aj ochrannou funkciou, teda reakcia na dotyk je niekoľkonásobne vyššia pri zachovaní dokonalej ochrany. Dizajn je inšpirovaný dizajnérskou dielňou Zen.

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 13 megapixlov s technológiou až 100 obrázkov v rade s rýchlosťou snímania až 6 obrázkov za sekundu. Video urobíte vo Full HD rozlíšení a pri rozlíšení 720p dosahuje až 60 snímaných obrázkov za sekundu. Predný fotoaparát má 1,2 megapixla.

Nechýba ani 2 GB RAM a vnútorná pamäť 32 alebo 64 GB. Technológie ako NFC, WiFi, Bluetooth sú samozrejmosťou. Batéria má kapacitu 2140 mAh. Softvérom a hnacím motorom je Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorý však v dohľadnej dobe nahradí Android 4.1 Jelly Bean.

 „Kombinácia tabletu a telefónu je životným štýlom“

Druhú súčasť zariadenia ASUS Padfone2 tvorí samotný tablet, ktorý má obdobné špecifikácie a vyhotovenie ako samotný smartfón teda: displej má uhlopriečku 10,1 palca s prevedením Super IPS a rozlíšením 1280 x 800 bodov.

Celé prevedenie tela je so zaoblenými rohmi a technológiou displeja bez okrajov. Na uchytenie smartfónu je použitá unikátna bezpečnostná technológia, takže samotný smartfón je bezpečne ukotvený aj pri prudšom pohybe alebo prevrátení tabletu s uchyteným smartfónom.

Zaujímavý je aj predstavený údaj o výdrži batérie. Asus prináša vylepšenú technológiu spotreby elektrickej energie a Padfone2 vydrží v stand-by móde až 14 dní, 3G hovory môžete uskutočňovať až 16 hodín, surfovanie cez WiFi by malo postačovať až na 13 hodín. Po pripojení tabletu sa výdrž batérie zvýši až trojnásobne! Pri kombinácii dvoch batérií, 2140 mAh v smartfóne a 5000 mAh v tele tabletu, sa nie je ani čomu čudovať.

ASUS okrem dokonalého zariadenia prináša aj podporu, ktorá spočíva v poskytnutí cloudových služieb na tri roky pre svojich zákazníkov v podobe 50 GB priestoru na svojich serveroch so službami ako je Stream, tímový Office a Asus Cloud.

Nakoniec by vás možno ešte zaujímala cena kombinácie tabletu a smartfónu v podobe ASUS Padfone2: 32 GB zariadenie bude dostupné v cene 799 € a na záver 64GB zariadenie bude dostupné v cene 899 €. Na slovenskom a českom trhu sa objaví na prelome roka – koniec decembra alebo začiatkom januára 2013.

Zdroj, foto: MôjAndroid.sk

16.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+