MojAndroid

Asus Padfone je hybridné zariadenie, ktoré vďaka svojej unikátnej konštrukcii dokáže fungovať dvoma spôsobmi – ako smartfón alebo ako tablet. Asus to dosiahol elegantným riešením, v ktorom sa do tela tabletu jednoducho zasunie telefón. Tablet tak v podstate funguje len ako dokovacia stanica  s veľkým displejom a dodatočnou batériou. Najnovšie sa niekto prototyp tohto zariadenia rozhodol otestovať v GLBenchmark, v ktorom sa objavil s novým dvojjadrovým procesorom Krait S4 MSM8960 od Qualcommu. Ten dokáže pracovať pri frekvenciách od 1,5GHz až po 2,5GHz  a integruje aj nový grafický čip Adreno 225 – podrobnejšie informácie nájdete v našom článku z októbra.

Asus tiež prisľúbil, že pri vydaní, Padfone už bude mať najnovšiu verziu Androidu Ice Cream Sandwich (v teste je zatiaľ len Android 2.3.5 Gingerbread). Tá by pri takomto zariadení bola nepochybne výhodou, keďže ICS je prispôsobený pre chod na displejoch s malými(samotný telefón) ako aj veľkými uhlopriečkami(pri zasunutí do tabletu). Podľa slov CEO Asusu  Jerry Shena bude Padfone dostupný začiatkom budúceho roka – konkrétne spomenul február.

Zdroj: endgadget.com

22.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+