MojAndroid

Na vývojárskej konferencii Devfest, ktorá sa konala cez víkend v Prahe, ste si mohli okrem vypočutia zaujímavých prednášok pozrieť a ohmatať niektoré zariadenia. Keďže išlo o konferenciu Googlu, nechýbali novinky ako Nexus 4 a 10 palcový tablet Nexus 10, ktoré sme si mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži aj my. Neboli to však posledné novinky, ktoré sa nám dostali do rúk. Otestovať sme si totiž mohli aj najnovšie hybridné zariadenie od Asusu, Padfone 2.

Zariadenie bolo predstavené v októbri v Miláne a je priamym nástupcom prvej generácie hybridného Padfonu, ktorý spája výhody tabletu a smartfónu. Padfone 2 je poháňaný štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktom 1,5GHz a výkonnou grafikou Adreno 320. Nechýba ani 2GB RAM, vďaka ktorej bude operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich ešte rýchlejší. Padfone 2 smartfón disponuje 4,7 palcovým IPS displejom s HD rozlíšením, ktorý sa v prípade potreby vkladá do dockovacej stanice Padfone 2 Station. Tá je vybavená veľkým 10,1 palcovým IPS displejom s rozlíšením 1280×800 bodov a vlastnou batériou, ktorá po zasunutí telefónu slúži aj na jeho dobitie.  Aplikácie sú optimalizováné tak, aby ich bolo možné zobrazovať v režime telefónu aj tabletu – prechod z jedného režimu do druhého je úplne plynulý.

ASUS v novej verzii Padfonu výrazne znížil hrúbku a hmotnosť PadFone Station. Teraz s vloženým smartfónom váži 649 gramov (Padfone 1 –> 823g) Dockovací mechanizmus tiež prešiel zmenami a v najnovšej verzii stačí telefón jednoducho vložit do tabletu. PadFone 2 má oproti svojmu predchodcovi o niečo väčší displej , zároveň však v najširšom mieste zoštíhlel na 9 mm a váži 135 gramov. Batéria Padfone 2 má vyššiu kapacitu 2140 mAh (Pri Padfone 1 to bolo 1520mAh).

Prvé dojmy

Krátke stretnutie s Padfone 2 zanechalo v nás pozitívne dojmy. Zariadenie je po konštrukčnej a dizajnovej stránke na veľmi vysokej úrovni. Výkonné komponenty sa podpísali na plynulých prechodoch a rýchlych reakciách aplikácií. Displej má výborné pozorovacie uhly, skvelé farebné podanie a vďaka vysokému jasu je aj dobre čitateľný vo vonkajších prostrediach. Oproti Padfone 1 je tu citeľné zníženie hmotnosti a páčil sa nám aj nový mechanizmus pre vloženie telefónu do Padfone 2 Station. Prepnutie obrazovky z telefónu na tablet je takmer okamžité. Pri Padfone 2 nás zaujal aj jeho 13Mpix fotoaparát, ktorý robil skvelé fotografie a HD videá so snímkovacou frekvenciou až 60FPS.

14.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+