MojAndroid

Tento týždeň spoločnosť Asus predstavila druhú generáciu svojho hybridného zariadenia Asus Padfone 2. Tento hybrid prináša oproti predošlej verzii hneď niekoľko vylepšení a noviniek. Ako prvý môžme spomenúť nový systém vkladania smartfónu do tela tabletu, ktorý Asus úplne prerobil. Smartfón sa po novom vkladá do tabletu zvrchu, vo zvislej polohe a nechráni ho žiadny špeciálny kryt. Okrem toho Asus vylepšil aj displej, ktorý teraz ponúka HD rozlíšenie a novú technológiu IGZO, procesor Snapdragon S4 Pro, ktorý po novom prichádza rovno so 4 jadrami a spomenúť si môžeme aj prítomnosť 2GB pamäte RAM. My sme boli priamo na predstavení tohto zariadenia v Miláne a viac si o ňom môžete prečítať priamo v našom článku -> ASUS Padfone2 oficiálne predstavený [AKTUALIZOVANÉ].

Predstavenie tohto hybridného zariadenia prebiehalo vo veľkom štýle, viacero faktov však spoločnosť Asus pri predstavovaní zabudla spomenúť. Asus Padfone 2 príde na trh s predinštalovaným operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich a na predstavení nepadlo ani slovo o tom, kedy získa aktualizáciu na novší Android 4.1 Jelly Bean. Spoločnosť Asus o tomto fakte informovala verejnosť až po predstavení a aktualizácia má vraj doraziť už budúci mesiac. Rovnako Asus nespomenul dostupnosť externého docku s klávesnicou, čo sa takisto spomína v správe pochádzajúcej od zdroja spoločnosti. Dock s klávesnicou by sa podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti mal na trh dostať ešte o čosi neskôr, než samotná aktualizácia na novší Android 4.1 Jelly Bean a jeho dostupnosť odhadujeme najneskôr na začiatok decembra. Necháme sa však prekvapiť a uvidíme, kedy Asus spomínané “sľuby” dodrží.

Zdroj: GSMArena

19.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+