MojAndroid

Asus naposledy aktualizoval svoj smartfón/tablet hybrid v decembri 2012, keď Padfone 2 dostal Android 4.1 Jelly Bean. Odvtedy bolo zverejnených niekoľko nových verzií operačného systému a zdalo sa, že Asus na svoje zariadenie zabudol. Nie je to však tak, Asus stále myslí aj na staršie modely a Padfone 2 teraz dostal aktualizáciu na Android 4.4 KitKat.

Hoci ide o obrovský skok vpred, aktualizácia so sebou prináša aj nejaké úskalia. V prvom rade nie je dostupná ako OTA a budete ju musieť do svojho Padfone 2 nainštalovať pomocou počítača a softvéru Asus. Okrem toho aktualizácia vymaže všetok obsah zariadenia a obnoví ho do výrobných nastavení, preto si nezabudnite pred začiatkom celého procesu zálohovať všetky potrebné údaje. Súbor s novou verziou systému má 950MB, takže sa môžete tešiť na veľké množstvo vylepšení, na ktoré sú majitelia zariadení s novšou verziou Androidu už zvyknutí. Pred inštaláciou sa ešte uistite, že sťahujete správnu verziu firmvéru. O tom sa presvedčíte tak, že pôjdete vo svojom Padfone do nastavení -> O Padfone -> Číslo zostavy a pozriete sa na riadok, ktorý vyzerá asi takto: XX_PadFone-11.X.X.X. Podľa toho budete vedieť nájsť správnu verziu softvéru práve pre vaše zariadenie a pre dokončenie inštalácie stačí postupovať podľa sprievodcu v Asus softvéri.

asus_padfone_2_64gb_black

Zatiaľ nie je k dispozícii žiaden changelog a preto nie je jasné, aké konkrétne nové funkcie aktualizácia prináša. Veľkosť súboru však naznačuje, že môže ísť o výrazné zmeny. Ak ste si aktualizáciu nainštalovali, podeľte sa v diskusii o svoje dojmy, prípadne o to, aké novinky aktualizácia obsahuje.

Zdroj: phoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+