MojAndroid

Ak ste už hrdými majiteľmi nového Google tabletu Nexus 7 a radi posúvate možnosti zariadení až na okrej ich možností, potom vás určite zaujme správa o tom, že tento tablet sa podarilo pretaktovať na neuveriteľné 2GHz. Konkrétne teda štvorjadrový čip NVIDIA Tegra 3, ktorý sa v Nexuse 7 nachádza, a ktorý normálne pracuje na frekvencii 1,3GHz.

Ak ste boli prekvapení vysokým skóre, ktoré dosiahol tablet pri frekvencii 1,6GHz, tak potom vás 2GHz zaiste dostanú. V benchmarku Quadrant Professional dosiahlo toto zariadenie po pretaktovaní na 2GHz skóre viac ako 8000. Podarilo sa to vďaka Clemsyn Elite Kernelu, ktorý ale zatiaľ dokáže stabilne pracovať len na frekvenciách do 1,8GHz. Vysoké frekvencie nad touto hodnotou už spôsobujú developerom niektoré problémy a preto ešte novú verziu kernelu nezverejnili. Kernel, ktorý umožní pretaktovanie na 1,8GHz môžete stiahnuť na XDA fóre. Pamätajte však, že k tomu potrebujete rootnutý Nexus 7.

Samozrejme takéto vysoké frekvencie sa pri reálnom používaní veľmi neprejavia, pretože už samotný štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 na frekvencii 1,3GHz podáva v spojení s operačným systémom Android 4.1 Jelly Bean excelentné výsledky. Dodatočný výkon získaný z ďalších megahertzov sa môže prejaviť napríklad pri hraní graficky náročných hier.

MojAndroid.sk TIP

Kto z vás si svoje zariadenie s Androidom už pretaktoval? Prinieslo vám to nejakú výhodu?

Zdroj: androidcommunity

27.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+