MojAndroid

Všetci sa už tešíme na Padfone, hybridné zariadenie, ktoré má Asus predstaviť no tohtoročnom MWC (Mobile World Congress). Už niekoľkokrát sme ho mohli vidieť na fotografiách a niektorí zahraničný redaktori mali tu možnosť si ho na CES 2012 vyskúšať aj osobne. Padfone ako ho poznáme sa však svojimi rozmermi neradí práve medzi najmenšie zariadenia a už vôbec ho nemôžeme porovnávať s Transformerom Prime. Tablet, ktorý sa objavil na CES sa skôr podobal na prvú generáciu Transformera a údajne bol kompatibilný aj s jeho dokovacou klávesnicou. To by sa podľa androidcommunity.com malo zmeniť na MWC, kde by sme mohli vidieť redizajnovaný model Padfone s tenším telom kompatibilným s klávesnicou Primu. Rovnako sa má zmeniť aj konštrukcia smartfónu, ktorý má byť tenší, ľahší a odstránené majú byť tiež kapacitné tlačidlá pod displejom.

Parametre zariadenia ostávajú aj naďalej zahalené pod rúškom tajomstva. Očakávame však Padfone so štvorjadrovým procesorom a najnovším operačným systémom Android Ice Cream Sandwich. Čo sa týka procesora, na CES 2012 bol ukázaný model so štvorjadrovým čipom od Qualcommu. Viaceré zdroje a špekulácie však hovoria o použití NVIDIA Tegra 3 procesoru. Ktorý z nich sa naozaj objaví v Padfone, sa dozvieme pravdepodobne až na MWC v Barcelone koncom februára.

1.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+