MojAndroid

CFO spoločnosti Asustek, David Chang, vyhlásil vo vyjadrení pre denník Reuters, že sa ich spoločnosť pohráva s myšlienkou kúpy HTC. Taiwanský výrobca mobilných telefónov sa už dlhšie topí vo finančných problémoch a kúpa takouto veľkou spoločnosťou by mu mohla rozhodne prospieť. Túto myšlienku vraj Chang komunikoval interne aj s vedením Asusteku.

Náš riaditeľ o tejto myšlienke hovoril v interných kruhoch spoločnosti. Šance na kúpu HTC nie sú však veľké, nakoľko spoločnosti Asustek záleží na organickom raste. – povedal Chang.

Náš tip
HTC sa za slabé finančné výsledky ospravedlnilo, One M10 chce spraviť úplne inak

HTC sa po dlhšom období dostalo do zisku v štvrtom kvartáli minulého roka a úspešnými boli aj prvé tri mesiace roka 2015, kde taiwanský výrobca dosiahol profit $11 miliónov. Vďaka menšiemu záujmu o HTC One M9 sa však očakáva, že Q2/2015 bude pre HTC opäť stratovým. Spojením HTC s Asusom by na trh mohli prísť rozhodne zaujímavé zariadenia, ktoré by boli kombináciou toho najlepšieho z oboch dielní. Aj keď sú šance na túto akvizíciu veľmi malé, budeme aj naďalej sledovať, ako sa táto scéna vyvíja a budeme vás informovať o všetkých novinkách.

Zdroj: Reuters

12.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+