MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo si viacerí odborníci mysleli, že inteligentné nositeľné zariadenia zmenia technologický priemysel. Sčasti sa to možno aj stalo, no ich dopad zatiaľ nebol taký veľký, ako sa predpokladalo. Pre väčšinu ľudí jednoducho nie sú inteligentné hodinky so svojimi aktuálnymi funkciami dostatočne užitočné na to, aby za ne utratili neraz aj niekoľko stoviek eur. Aspoň čiastočne by tieto problémy ale mohol vyriešiť softvér, ktorý bude jednoduchý a praktický zároveň. Presne to spĺňa AsteroidOS, ktorý má na svedomí jeden fanúšik.

Čo je ešte lepšie, softvér je možné nahrať aj na mnohé zo súčasných hodiniek. Tešiť sa tak môžu skúsenejší majitelia hodiniek LG G Watch, Watch Urbane, Asus ZenWatch 3 či Sony Smartwatch 3. To je celkom široké spektrum zariadení, ktoré môžu potenciálne fungovať s novým systémom. Ten funguje skutočne veľmi jednoducho. Výhodou je, že všetky jeho ovládacie prvky sú dokonale prispôsobené prostrediu na miniatúrnom displeji hodiniek. Systém tak pôsobí tradične a klasicky, aj keď jeho funkcie sú trochu obmedzené.

asteroidos

To ale neznamená, že pre väčšinu používateľov nebudú dostatočné. Žiaľ, zatiaľ iba originálne hodinky LG G Watch sa môžu tešiť plnej podpore. Na ostatných zariadeniach funguje systém iba čiastočne. Pre jeho inštaláciu je pritom potrebné hodinky odblokovať a nahrať tam alternatívnu ROM so systémom. To budú zrejme robiť iba skúsenejší používatelia, no je skvelé vidieť, že aj tieto zariadenia sa tešia popularite u vývojárov. Nás výsledok zaujal, no keďže ide ešte iba o Alpha verziu systému, veríme, že sa bude ďalej zdokonaľovať, až raz bude možno reálnym konkurentom pre súčasné systémy v inteligentných hodinkách.

Zdroj: Florent Revest, AsteroidOS via Android Police

9.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Stek

    Mate malicku chybicku v clanku napisali ste tam Asus ZenWatch 3 ktore niesu ani v predaji a v original clanku sa spominaju Asus ZenWatch 2

  • Marek

    Nie nebudem chciet a ani nechcem.

+