MojAndroid

Na nedávnej konferencii vývojárov, ktorá sa konala v Soule, v Južnej Kórei, sa spoločnosť Samsung zamerala na svojho virtuálneho asistenta Bixby a predstavila jeho budúcu víziu. Očakáva sa, že riešenia umelej inteligencie sa budú časom rozširovať a expandujú, keď Samsung vydá UI vývojársku sadu a otvorí Bixby Marketplace, miesto, kde používatelia môžu vyhľadávať nové UI aplikácie a funkcie, zatiaľ čo vývojárska sada umožní vývojárom prichádzať s novými appkami a programami.

Bixby aj na Galaxy S10-ke

Vedúci UI divízie Samsungu, Chung Eui-suk, počas konferencie spomenul, že sa chystá nová verzia Bixby, ale nie je ešte isté, či bude niesť názov Bixby 3.0. Čo je však podstatné, že spoločnosť Samsung nainštaluje nové Bixby do svojho skladacieho smartfónu. Takže Galaxy skladací telefón bude disponovať next-gen Bixby a predpokladá sa, že aj Galaxy S10 bude mať UI asistenta tiež.

Vlastný virtuálny asistent Samsungu bude teda čoskoro aktualizovaný, dúfajme, že pribudnú viaceré užitočné funkcie. Pretože, buďme úprimní, Bixby nie je tým “najchytrejším” asistentom v oblasti smartfónov. Očakáva sa, že Bixby 3.0 bude dostupný vo viacerých zariadeniach spoločnosti Samsung a v produktoch inteligentnej domácnosti.

Samsung plánuje nainštalovať do roku 2020 Bixby do všetkých svojich produktov. Tiež investovali približne 22 miliárd dolárov do výskumu a vývoja UI technológií. V súčasnosti má Samsung 7 UI laboratórií po celom svete, vrátane Cambridge, Moskvy, San Francisca a Toronta.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+