MojAndroid

V októbri minulého roka známy herec Ashton Kutcher oznámil, že sa stal členom tímu Lenova na pozícii produktového inžiniera. Kutcher sa podľa vlastného vyjadrenia mal podieľať na vývoji tabletu Lenovo Yoga a toto zariadenie aj sám predstavil. Doplnil, že rozhodne nejde len o marketingový ťah či reklamu, ktorú by zariadeniam od Lenova robil ako známa celebrita. Oznámil tiež, že „konvertoval na Android“ a že testoval vtedy ešte neohlásený smartfón od Lenova.

Zdá sa, že spolupráca medzi hercom a výrobcom pokračuje, spoločnosť Lenovo totiž oznámila, že Kutcher bude pomáhať pri navrhovaní niektorých špeciálnych edícií zariadení, ktoré sa na trhu objavia neskôr v tomto roku. Samozrejme, Kutcher nemá príslušné technické vzdelanie a nemôže vytvárať napríklad schémy obvodov. Namiesto toho sa má zamerať na „používateľskú skúsenosť“ s telefónmi, čo značí, že sa môže podieľať na dizajnovaní používateľského prostredia a aplikácií.

Angažovanie Ashtona Kutchera znie síce z marketingového hľadiska zaujímavo, jeho skutočný prínos pri vývoji nových zariadení je však diskutabilný. Technologické spoločnosti však v poslednej dobe rady „zamestnávajú“ celebrity, napríklad BlackBerry najalo Aliciu Keys na pozíciu kreatívnej riaditeľky a Shakira zase spolupracuje s americkým operátorom T-Mobile.

 Zdroj: androidauthority.com

1.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+