MojAndroid

Novinka zo sveta kníh, Art of Automation, obsahuje vhodný materiál pre korporáty, ale aj menšie firmy, ktoré plánujú nasadiť automatizáciu a nevedia ako začať, alebo ju len chcú posunúť na vyššiu úroveň. Kniha (v e-podobe ako free promo verzia) sa okamžite po svojom publikovaní na Amazone stala bestsellerom. V kategórii Information Technology obsadila prvú priečku a v kategórii Computer Science štvrtú. A čo je na nej teda také zaujímavé? Napísal ju Slovák.

Bestseller hotový za dva mesiace

Je ním aj 27-ročný Peter Muszka, ktorý študoval naTechnickej Univerzite v Košiciach, zameranie Telekomunikácie. Momentálne pracuje v Ness v Košiciach (predtým v Global Logic) ako automatizovaný tester a QA inžinier. Zaujímavý je aj fakt, že Petrovi napísanie knihy zabralo len necelé 2 mesiace a to vrátane všetkých opráv, proof-readingu, formátovania a s viac ako 30-timi pokusmi o konvertovanie, aby knihu uviedol do čo najčitateľnejšej podoby.

Jednak je málo absolventov stredných a vysokých škôl, ktorí by mali skúseností alebo akýkoľvek reálny návod k automatizácií z praxe. Na druhej strane je tu obrovský dopyt a potenciál vo všetkých IT firmách na Slovensku, ktoré hľadajú mladé talenty. – uvádza Peter ako svoju motiváciu pre napísanie knihy.

Peter má rád IT sféru a aj v budúcnosti chce pracovať na projektoch a technológiách, ktoré menia ľudské životy a riešia problémy. Lákajú ho najmä medicínske projekty. Momentálne však v Ness v Košiciach pracuje pre zákazníka Solar Turbines a so svojou prácou je zatiaľ spokojný.

Stručná príručka k automatizácii

Čerstvá knižná novinka vás prevedie piatimi úrovňami automatizácie. Kombinuje netechnické a jednoduché popisy s mnohými technickými bodmi pre inžinierov, ktorí by si chceli overiť niektoré myšlienky z publikácie. Prvá polovica je teoretická s konvenčnými nástrojmi a technikami, druhá polovica je plná príkladov a návodov na implementáciu. Prevedie vás digitálnou transformáciou vo firmách, cez testovanie webových aplikácii, robotickou procesnou automatizáciou, strojovým učením a neurónovými sieťami až po umelú inteligenciu. Kniha je dostupná na Amazone ako e-kniha aj v papierovej forme.

12.4.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+