MojAndroid

Včera spoločnosť ARM oznámila novú generáciu svojich čipov a predstavila hneď prvý z nich A15 štvorjadrový procesor. Nie je to tak dávno, čo porovnanie dvojjadra od spoločnosti Qualcomm prekonalo podobné štvorjadrové procesory v porovnaní výkonu od spoločnosti ARM.

Zdá sa, že spoločnosť ARM sa poučila a prináša štvorjadro založené na technológii 28 nanometrov, so zvýšeným počtom jadier. Plná tlačová správa je nižšie:

    Optimalizovaný výkon quad-core s pevným osadením na  28nm procese

CAMBRIDGE, Veľká Británia – 17. apríla 2012 – ARM oznámila dostupnosť vysoko výkonného, optimalizovaného štvorjadrového pevne osadeného ARM ® Cortex ™-A15 MPCore ™ procesora.

ARM Cortex-A15 MP4 je navrhnutý tak, aby bežal na 2GHz frekvencii a poskytuje výkon presahujúci 20.000 DMIPS, pri zachovaní výkonu účinnosti Cortex-A9 pevného makra. Vývoj Cortex-A15 je výsledkom unikátnej súčinnosti plynúce z kombinácie ARM procesora Cortex IP a Artisan ®  šetrenia, CoreLink ™ systémov IP a ARM integračných schopností a využíva TSMC 28HPM proces.

Zahŕňa integrovanú NEON ™ SIMD technológiu a VFP poskytuje extrémne konkurenčnú rovnováhu medzi výkonom a energiou a je ideálny pre široké spektrum vysoko výkonných výpočtových aplikácií, ako sú notebooky až po energeticky efektívne, extrémne, na výkon orientované siete a podnikové zariadenia.

Hard Macro technológia bola vyvinutá pomocou ARM Artisan 12-stopovej knižnice a nedávno bol oznámený procesor Optimization Pack ™ (POP) pre Cortex-A15 na TSMC 28nm HPM. To poskytuje širokú optimalizáciu POP pre všetky procesory radu Cortex-A.

Plná konfigurácia a implementácia detailov bude prezentovaná na konferencii Cool Chips (18-20 apríl) v Jokohame, Japonsko. Ďalšie informácie sú obsiahnuté v blogu.

„Pre dizajnérov SoC, ktorí chcú kompromis medzi flexibilitou tradičného RTL-založeného rozvoja SoC a rýchlym uvedením na trh, so zaisteným a merateľným výkonom, ARM Hard Macro je ideálne, nákladovo efektívne riešenie,“ povedal Jim Nicholas, viceprezident pre marketing, divízia procesorov ARM. „Nový Cortex-A15 Hard Macro je významný doplnok nášho portfólia a umožní spoluprácu so širšou škálou partnerov, ktorí využijú vynikajúce schopnosti Cortex-A15 procesora.“

Zdroj, foto: TechnoBuffalo

18.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+