MojAndroid

Z dielne ARM prichádza nový grafický čipset známy zatiaľ pod neoficiálnym označením Mali-Cetus. Nový kúsok má niesť takisto niekoľko rozdielov oproti predchodcom Mali-DP500/550 či Mali-DP600. Tie poskytovali obvykle len akúsi evolúciu postavenú na rovnakej architektúre.

Náš tip
Samsung a Qualcomm už teraz spoločne pracujú na novom procesore pre Galaxy S9

Nový Mali-Cetus obsahuje úplne novú architektúru s podporou výkonnej VR, prináša nové štandardy UHD, ako napríklad HDR 10 či Hybrid Log-Gamma. Nebudú chýbať ani vylepšenia špecifické pre funkcie Androidu 7.0 Nougat, ako podpora funkcie “multiwindow.” Mali-Cetus reálne podporuje až 4 multiwindow okná. Súčasná verzia Androidu podporuje 2 okná, avšak v budúcnosti by mohla prísť podpora viacerých okien napríklad na Android tablety.

Pokrok v oblasti HDR prináša komfortnejšie prehrávanie obsahu na aktuálne podporujúcich zariadeniach. HDR funkcionalitou displeja disponuje napríklad nová Sony Xperia XZ Premium. Zobrazovací procesor má takisto priniesť vylepšenia v oblasti energetickej náročnosti. Konkrétne ide o nižšiu spotrebu energie v prípade 4K videa. Výsledný efekt má priniesť zlepšenie výdrže na jedno nabitie oproti predchádzajúcim zobrazovacím procesorom.

Náš tip
Smartfóny po prvýkrát v histórii budú mať 12-jadrové procesory

Procesor s aktuálne neoficiálnym názvom Mali-Cetus má mať uvedenie na trh pravdepodobne v štvrtom štvrťroku 2017 a v prvých zariadeniach by sme ho mohli vidieť teoreticky už začiatkom roka 2018.

Zdroj: androidauthority

3.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+