MojAndroid

64-bitové procesory sú od začiatku tohto roka bežnou súčasťou mobilných zariadení takmer vo všetkých cenových kategóriách. Čipy týchto procesorov sú stále natoľko veľké, že sa nezmestia do menšieho príslušenstva, akým sú napríklad inteligentné hodinky. To sa však zmení príchodom architektúry ARM Cortex-A35, ktorá prinesie 64-bitové čipy, ktoré sa zmestia aj do hodiniek. Procesory vyrobené touto architektúrou majú byť o 32% energeticky menej náročnejšie ako Cortex-A53 a o 6-40% rýchlejšie ako Cortex-A7. To umožní vyrobiť 4-jadrové procesory pre lacné zariadenia, ale aj 2-jadrové čipy pre hodinky, či iné inteligentné príslušenstvo.

arm-cortex-a35

Prvé zariadenia s procesorom a ARM Cortex-A35 jadrami prídu na trh zrejme až koncom budúceho roka, no rozhodne sa je na čo tešiť. Výkonnejšie procesory v hodinkách umožnia vývojárom vytvárať prepracovanejšie a komplexnejšie aplikácie, prípadne do nich zakomponovať výkonnostne náročné operácie – napríklad šifrovanie dát v reálnom čase. Uvidíme, aké možnosti sa otvoria príchodom týchto čipov na trh.

Zdroj: Engadget

11.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+