MojAndroid

ARCore je platforma od spoločnosti Google, ktorú vývojári používajú na pridanie funkcií rozšírenej reality do svojich smartfónov. Zoznam zariadení, ktoré túto platformu podporujú, sa stále zväčšuje. Pomocou technológie ARCore by mali vývojári tretích strán dostať do rúk príslušné nástroje na vytváranie rôznych aplikácií a hier pre rozšírenú realitu napríklad z pohľadu interakcie s 3D virtuálnymi objektmi, alebo vytvárania virtuálnych svetov založených na skutočných prostrediach. To všetko pri použití klasických fotoaparátov a softvéru na snímanie pozícií. Nebudú tak vyžadované špeciálne hardvérové prvky ale len klasický smartfón.

Začiatkom tohto mesiaca dostali podporu tejto platformy zaujímavé zariadenia, ako napríklad Huawei Nova 3, Xiaomi Mi 8 SE, Sony Xperia X a ďalšie.

Najnovšie podporované zariadenia

Pred tromi dňami bol zoznam podporovaných zariadení znovu aktualizovaný a pribudli tieto smartfóny:

Zoznam sa stále aktualizuje

Je veľmi dobrou správou, že Google sa snaží zahrnúť čo najviac zariadení medzi podporované. Ako môžete vidieť, podporu dostávajú najskôr tie najdrahšie a najvybavenejšie smartfóny, no nezabúda sa ani na strednú triedu. Dalo by sa povedať, že všetky zariadenia, ktoré majú dostatočne výkonný procesor pravdepodobne podporu ARCore aj dostanú.

Zoznam je už naozaj celkom slušný, pričom nechýbajú takmer všetky nám dobre známe smartfóny a hlavne vlajkové lode všetkých väčších výrobcov. Či už sa jedná o Samsung, Motorolu, LG, Nokiu alebo Sony. Podpory sa dočkali aj zariadenia menej známych výrobcov, ktorí pôsobia hlavne v Číne, akým je napríklad spoločnosť Vivo.

Náš tip
ARCore 1.3 pridáva podporu pre Honor 10, Xperiu XZ2 Compact, OnePlus 5T a ďalším

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+