MojAndroid

Veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2013 priniesol doposiaľ množstvo inovatívnych produktov od širokého spektra výrobcov z celého sveta. Jedným z nich je aj spoločnosť Archos, výrobca cenovo dostupných Android zariadení, ktorá okrem multimediálneho set-top boxu TV Connect, predstavila novú radu tabletov s mobilným operačným systémom Android. Tablety pod označením Titanium pokrývajú takmer každú cieľovú skupinu používateľov. Ich cena sa začína už od 119 € a končí na hranici 249 €.

Všetky štyri predstavené tablety majú veľmi podobný hardvér a to dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz, štvorjadrový grafický procesor s podporou prehrávania videa v rozlíšení 1080p, sú poháňané Androidom 4.1 Jelly Bean a majú hliníkový dizajn. Odlišujú sa len vo veľkosti displeja. ARCHOS 70 titanium, ako konkurencia pre  Amazon, je vybavený 7 palcovým IPS displejom a jeho cena bude 119 €. Ďalším z rady je ARCHOS 80 titanium, ktorý podľa výrobcu poskytuje podobnú používateľskú skúsenosť ako iPad mini. Tento tablet s 8-palcovým displejom vás bude stáť 169 €. Najväčší z ponúkaných modelov je ARCHOS 101 titanium, je vybavený 10,1 palcovým IPS displejom. Väčší displej sa samozrejme odrazil na cene a vyjde vás 199 €. V prípade, že hľadáte tablet s vysokým rozlíšením, možno bude pre vás vhodný najdrahší model ARCHOS 97 titanium HD, ktorý ponúka 9,7-palcový displej a rozlíšenie 2048 x 1536 pixelov. Cena tohto tabletu bude 249 €.

Informácie o nových tabletoch sú skutočne strohé, no spoločnosť Archos sa bližšie k téme žiaľ nevyjadrila.

Zdroj: Archos, eurodroid

11.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+