MojAndroid

Archos sa svojimi výrobkami zaraďuje medzi výrobcov lacných zariadení. Spoločnosť sa stala známou najmä vďaka celej rade Android tabletov, ktoré ponúkajú skvelý pomer cena-výkon. Najnovšími modelmi sú tablety Archos G9, ktoré sú dostupné vo veľkosti 8 a 10 palcov a natívne fungujú s operačným systémom Android 3.2 Honeycomb. Dobrou správou je, že spoločnosť nezabúda ale ani na aktualizácie a pred niekoľkými dňami vydala update pre G9 tablety, ktorý prináša najnovší Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ak vás súčasné zariadenia od Archosu veľmi nepresvedčili, možno vás zaujme nová modelová línia Archos tabletov s označením G10 xs. Spoločnosť zatiaľ neposkytla žiadne detailnejšie informácie, no vydala prvú video upútavku , ktorá naznačuje, že nové G10 tablety budú podobne ako Asus Transformer Prime disponovať ultratenkou dokovacou klávesnicou.

Archos tiež prezradil, že nová séria tabletov bude pozostávať zo 7, 8 a 10 palcových modelov, ktorých hrúbka bude len neuveriteľných 7,6mm – s dokovacou klávesnicou 11 mm. (Asus Transformer Prime je hrubý 8,3 mm s dokovacou klávesnicou 10,4 mm). Ostatné technické podrobnosti drží spoločnosť zatiaľ v tajnosti, môžeme však očakávať, že bude použitý  výkonný dvojjadrový procesor (možno aj štvorjadrový Tegra 3), 1GB RAM a samozrejme OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Okrem modelovej línie G10 odhalila spoločnosť aj svoje zámery s produkciou ďalších tabletov v nižšej a strednej triede – séria Arnova a Elements. Cena zariadení sa v prípade Arnova tabletov bude pohybovať v rozmedzí 50-150€, Elements 100-200€ a v high-end triede G10 od 200 do 400€.  Na trhu by sa mali objaviť v septembri.

Zdroj: arctablet.com, androidpolice.com

15.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+