MojAndroid

Spoločnosť Archos patrí k tvorcom tabletov a všeobecne zariadení, ktoré patria do skupiny cenovo dostupných pre široké masy. Inak to nie je ani teraz, keď Archos vytvoril tablet s názvom 97 Xenon.

Francúzsky výrobca teraz zasiahol na trh s 10 palcovými zariadeniami a prináša upgradovaný tablet s 10 palcovou obrazovkou.

Displej má rozmer presne 9,7 palca s rozlíšením 1024 x 768 bodov, pomer strán je 4:3. Archos 97 Xenon je poháňaný procesorom s taktovaním 1,4 GHz s jedným jadrom, RAM dosiahla 512 MB, čo sú parametre na dnešnú dobu už v podstate nevyhovujúce, no pri pohľade na cenu, veľmi dostupné pre širokú masu. Predchodca v podobe 97 Carbon má dokonca 1 GB RAM.

K dispozícii je 4 GB vnútornej pamäte s podporou microSD kariet až do veľkosti skladovacieho priestoru 32 GB. Nechýba fotoaparát s veľmi podhodnoteným rozlíšením 2 megapixle na zadnej strane a VGA na strane prednej.

Archos 97 Xenon tablet je doplnený aj o podporu WiFi, GPS, G-senzor, USB 2.0, 3G podpora  a softvér je v tomto prípade Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Nechýba ani podpora Google Play Store. Batéria a jej kapacita ostávajú zahalené v rúšku tajomstva. Hmotnosť zariadenia sa vyšplhala na úctyhodných 650 gramov a hrúbka dosahuje 11,5 milimetra.

Dostupnosť zariadenia Archos 97 Xenon zatiaľ nie je známa, cena by sa mohla pohybovať do 200 €.

Zdroj, foto: Unwiredview, Archos produktová stránka

28.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+