MojAndroid

Svoje novinky na IFA 2018 ukázala aj francúzska značka ARCHOS. Nechýba lacný smartfón, obrazovky pre inteligentnú domácnosť a na svoje si prídu aj fanúšikovia kryptomien.

ARCHOS Access 57

Tento nový smartfón je ideálny pre používateľov, ktorí hľadajú moderné zariadenie, no nechcú za neho utratiť veľa peňazí. Základom je veľký, 5,7″ displej s rozlíšením 960 x 480 pixelov a pomerom strán 18:9. Nemôžeme od neho síce čakať zázraky, no na prezeranie internetových stránok či fotografií určite nenáročnému používateľovi poslúži dobre. Smartfón je poháňaný štvorjadrovým procesorom, ktorý spolupracuje s 1 GB RAM. Pre dáta používateľov je k dispozícii 16 GB a nechýba ani podpora pamäťových kariet microSD do kapacity 64 GB. Operačným systémom je Android Oreo, pravdepodobne vo verzii Go.

Archos Hello – inteligentná obrazovka

Fotoaparát disponuje rozlíšením 8 megapixelov, pre selfie zábery zase poslúži predný 2 Mpix snímač. Batéria zariadenia ponúka kapacitu 2400 mAh a nechýba WiFi, Bluetooth, GPS a ani 3,5 mm audio jack. Predávať sa v celej Európe začne v polovici októbra za odporúčanú cenu 79,99 €.

Spoločnosť ARCHOS taktiež uviedla prvé zariadenia so systémom AI od konca septembra 2018. Ceny začínajú od 129 EUR. Zariadenia ARCHOS Hello 5, 7 a 10,  boli navrhnuté tímom ARCHOS v Paríži a integrujú  najnovšie hardvérové a softvérové technológie, pre inteligentnejší život. ARCHOS Hello sa skladá z dotykovej obrazovky s vysokým rozlíšením, vysoko kvalitného zvukového systému, štvorjadrového procesoru, pripojenie Bluetooth a Wi-Fi, 5 MP fotoaparátu, dvoch mikrofónov a batérie. ARCHOS Hello ponúka programovateľný domáci displej, vždy so širokým uhlom. Rýchle reaguje na hlasové povely. Podporuje multitasking, so simultánnym behom viacerých aplikácií. ARCHOS Hello 7 podporuje  orientáciu na výšku a na šírku.

Na základe položenej otázky ARCHOS Hello dokáže zobraziť:

  • akékoľvek informácie, správy, predpovede počasia, kalendár, udalosti, trasy, dopravné podmienky na mape, nákupný zoznam, objednávky, časovače a alarmy, video obsah,
  • video hovory, ktoré udržiavajú vzťahy medzi rodinou a priateľmi,
  • akýkoľvek pripojený objekt v domácnosti pre inteligentné bývanie, od svetiel, zásuviek, vykurovacích alebo klimatizačných systémov až po bezpečnostné kamery,
  • obľúbené hudobné skladby, fotografie, televízne relácie, seriály alebo filmy, hry.

ARCHOS Hello pomocou nainštalovaných aplikácií zhromažďuje aktuálne dáta z pripojených objektov na jednom mieste. S programom ARCHOS HelloConnect je jednoduché ovládať spolupracujúce inteligentné zariadenia a nastaviť parametre tak, aby ste ich mohli ľahko spravovať. Externé zariadenia kompatibilné s ARCHOS HelloConnect je možné ovládať hlasom.

Zariadenia ARCHOS Hello 5, 7 a 10 budú k dispozícii od konca septembra 2018, v cenách  od 129 €, 149 € a 199 €.

Vyhrajte Bitcoin

ARCHOS odmení s jedným Bitcoinom osobu, ktorá objaví 24-slovný kód a oznámi ako prvá výsledok v správnom poradí tímu ARCHOS. Hra “Chase theBitcoin”, bez povinnosti nákupu začína v pondelok 3. septembra 2018 o 10:00 SEČ a končí piatok 19. októbra 2018 o 18:00 SEČ. Nová indícia bude poskytnutá každých 48 hodín buď na webových stránkach spoločnosti ARCHOS, na sociálnych sieťach alebo prostredníctvom jej hlavných partnerov. Kompletné pravidlá “Chase theBitcoin” budú k dispozícii od piatku 31. augusta na tejto adrese.

ARCHOS Safe-T mini

  • Šifrovaná pamäť so 6-ciferným PIN kódom,
  • Opensource softvér založený na platforme Trezor, ktorý je k dispozícii na GitHUB
  • Zabezpečenie ukladania repatriovaných kryptografických aktív po obchodovaní na akúkoľvek preferovanú výmennú platformu,
  • Podpora 75% kryptomien: Bitcoin, Bitcoin Cash, BitcoinGold, Dash, Ether, EtherClassic, Litecoin, ERC20,
  • Webová aplikácia pre jednoduché nastavenie a používanie

ARCHOS safe-T mini je teraz k dispozícii za cenu 49,99 €. Kúpiť si ho môžete dokonca aj pomocou kryptomien.

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+