MojAndroid

Spoločnosť Archos včera vydala tlačovú správu o tom, že na trh prináša nový tablet, prednostne určený najmä pre detských používateľov. ChildPad, ako Archos nazval nový tablet, má 7 palcovú uhlopriečku displeja, poháňaný je Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich a je vybavený ľahkým a kompaktným materiálom. Procesor sa dostal na taktovanie 1 GHz a súčasťou je aj 1 GB RAM. Uvádzacia cena sa dostala na 129 USD (97, 14 €).

„Ako priekopník v prenosných audio a Android tabletoch na trhu si uvedomujeme, že je dôležité prinášať tablety, ktoré môžu ponúknuť hodiny zábavy pre všetky vekové kategórie, najmä deti,“ povedal  Henri Crohas, zakladateľ spoločnosti Archos a generálny riaditeľ. „Archos sa snaží ponúknuť tablety s najlepšími vlastnosťami za priaznivú cenu a očakávame, že tablety vyčarujú úsmev na tvárach detí a ich rodičov na celom svete.“

Kľúčové vlastnosti a výhody:

ChildPad obsahuje prístup k obchodu s aplikáciami v podobe AppsLib, ktorý filtruje 14 prijateľných kategórií s viac ako 10 000 aplikáciami, hrami, multimédiami, knihami, komiksami a ďalšími.

Používa používateľsky prijateľné prostredie s farebnými ikonami, a s priamym prístupom k hrám ako Angry Birds, Pig Rush a Flight Frenzy.

Archos prináša aj dodržiavanie CIPA a COPPA zásad bezpečného používania prostredia tabletu ChildPad. Je zabezpečená rodičovská kontrola pre bezpečné prehliadanie stránok v profile Editions Profil, ktorý zabezpečuje „Mobilný rodičovský filter“. Tento filter je hodnotený ako najefektívnejší rodičovský zámok vo svete.

Archos ChildPad bude dostupný na konci marca 2012 s uvádzacou cenou pre maloobchodný predaj 129 USD (97, 14 €).

Zdroj, foto: Archos.com

2.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+