MojAndroid

V poslednom čase akoby vrece roztrhlo s lacnými tabletmi so 7 alebo 8 palcovými displejmi a výrobcovia sa doslova predbiehajú v tom, kto ponúkne to najlepšie za prijateľnú cenu. Medzi inými do sveta malých tabletov vstupuje aj spoločnosť Archos, ktorá je dlhodobo známa lacnými tabletmi.

Spoločnosť Archos prináša na trh model Archos 80 Cobalt, ktorý má 8 palcovú uhlopriečku s rozlíšením 1280 x 768 bodov s pomerom strán 4:3.  Aj keď tablet je poháňaný „iba“ Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich, napriek tomu prináša zaujímavé parametre.

Hlavným srdcom tabletu je 1,6 GHz dvojjadrový procesor so štvorjadrovou grafikou. Nechýba ani 1 GB RAM, 8 GB vnútornej pamäte, 2 megapixlový fotoaparát na zadnej strane a VGA na prednej, podpora microSD kariet až do veľkosti 32 GB.

Okrem zaujímavého tvaru a širokého rámu, ktorý nasvedčuje aj patričnú hmotnosť zariadenia, Archos sa chváli aj plnou podporou Flash 11, čo je v tejto dobe skôr plusom. Spoločnosť Archos zatiaľ nezverejnila cenu a nie je ani známa dostupnosť zariadenia. Predpokladáme však, že cena bude konkurencieschopná k obdobným zariadeniam, teda predpokladáme cenu do 200 €.  Viac informácií nájdete na stránke výrobcu.

Zdroj, foto: Archos

1.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+