MojAndroid

Komunita, združená na fóre xda-developers.com, je významnou súčasťou celého Android ekosystému a mnohé aplikácie, programy a alternatívne ROMky by nevznikli bez šikovnosti vývojárov, ktorí na fórum prispievajú svojimi výtvormi. Jedným z nich je aj programátor s nickom HairyRobot, ktorý je tvorcom aplikácie AppWererabbit, slúžiacej na komplexnú správu a manažovanie aplikácií a aplikačných súborov.

AppWererabbit 5 AppWererabbit 2 AppWererabbit 6

AppWererabbit v sebe združuje viacero funkcií, vďaka ktorým je možné jednoduchým spôsobom inštalovať, odinštalovať a zálohovať aplikácie; buď jednotlivo, alebo hromadne. Ako však upozorňuje autor, nie je možné zálohovať nastavenia a dáta aplikácie, ale jedine APK súbor. Takto vyextrahované a zálohované APK súbory je potom možné zdieľať prostredníctvom cloudových služieb, mailu, bluetooth, alebo podobnými spôsobmi. AppWererabbit umožňuje taktiež APK súbory v telefóne vyhľadávať a podľa potreby inštalovať, alebo premenovávať.

Ďalšou možnosťou programu je presúvanie aplikácií z vnútorného úložiska na pamäťovú kartu. Na základnej obrazovke je zobrazený zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií, pričom prehľadne sú označené tie, ktoré je možné presunúť, resp. už sa nachádzajú na pamäťovej karte. AppWererabbit tiež umožňuje vytvárať zoznamy nainštalovaných aplikácií a neskôr ich vďaka takémuto zoznamu jednoduchšie preinštalovať – buď z Google Play, alebo priamo zo zálohy na SD karte. Nastaviť sa dá aj automatické zálohovanie každej novonainštalovanej aplikácie.

AppWererabbit 4 AppWererabbit 1 AppWererabbit 3

Užitočnou funkciou je čistič vyrovnávacej pamäte, teda tzv. cache cleaner. Umožňuje vytvoriť prehľadný zoznam aplikácií podľa viacerých kritérií (veľkosť aplikácie, jej dát, celková veľkosť alebo veľkosť cache) a následné vymazanie medzipamäte – buď jednotlivo, alebo hromadne u všetkých nainštalovaných aplikácií. Nastaviť sa dá tiež automatické čistenie cache vždy po uplynutí zvoleného časového intervalu, alebo pri veľkom zaplnení vnútorného úložiska.

Podobných aplikácií sa nachádza na Google Play mnoho, AppWererabbit je však zadarmo a navyše neobsahuje ani reklamy. Poteší aj jednoduché a prehľadné užívateľské rozhranie v štýle tzv. Holo dizajnu, nutnosťou je však Android 4.0 alebo vyšší. Ak vás aplikácia zaujala, môžete sledovať jej vývoj priamo v príslušnom vlákne na xda-developers.com.

Verzia: 6.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
1.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+