MojAndroid

India sa v prípade AppSurfer projektu blysla pred celým svetom. Tamojší vývojári pripravili pre všetkých záujemcov o aplikácie zaujímavý projekt, ktorý ma za cieľ, aby ste mali možnosť si vyskúšať aplikácie pre Android ešte pred ich inštaláciou. Hlavnou koncepciou projektu je myšlienka, aby ste mohli spustiť Android aplikácie odkiaľkoľvek a to priamo v internetovom prehliadači.

S podobným projektom sme sa stretli v prípade BlueStacks, kedy si môžeme Android aplikácie spustiť pod operačnými systémami ako Windows alebo Mac. AppSurfer je však určený doslova pre akúkoľvek systémovú platformu, pretože je založený na internetovom prehliadači, ktorý je k dispozícii pod akýmkoľvek operačným systémom.

AppSurfer nie je celkom v oblasti „aplikácií na skúšku“ novicom. Podobný projekt má vo svojej ponuke aj Amazon Appstore, v ktorom si na obmedzenú skúšobnú dobu môžete aplikáciu vyskúšať a potom sa rozhodnete, či si ju nainštalujete alebo dokonca kúpite. Obmedzenia sú len v geografickom umiestnení a vyskúšať si môžete len aplikácie z AppStore.

Otázkou ostáva, či sa aplikácie v projekte AppSurfer ujmú, aj keď myšlienka, že si pred kúpou aplikáciu vyskúšate, aby ste odhalili prípadné chyby a nemožnosť chodu aplikácie na vašom zariadení nie je utopickou. Možno by bola zaujímavá aj možnosť, aby ste si aplikácie jednoducho mohli spustiť kdekoľvek, kde nájdete zariadenie s pripojením na internet.

Zdroj, foto: AppSurfer.com, YouTube

16.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+