MojAndroid

Pokiaľ máte zariadenie so 16, nedajbože 8 GB vnútornou pamäťou, určite ste aspoň raz natrafili na problém s plným úložiskom. Stačí, aby ste si do smartfónu nainštalovali niekoľko aplikácií, jednu kvalitnejšiu hru a odfotili niekoľko fotiek, a pamäť je zrazu plná. Tento problém sa snaží vyriešiť aplikácia AppSurfer, ktorá ponúka používanie aplikácií a hier priamo v cloude. To znamená, že aplikáciu alebo hru nemusíte mať reálne v zariadení nainštalovanú, ale môžete ju spustiť priamo na vzdialenom serveri v cloude.

appsurfer-1

AppSurfer vám ušetrí miesto v zariadení, avšak potrebuje rýchle dátové pripojenie. Aktuálne táto služba funguje len na území USA, no vývojári pilne pracuju na jej globálnom spustení. Ak vás tento projekt zaujal, môžete sa prihlásiť do beta komunity ako tester a priamo na webe vývojárov vyplniť formulár, aby vám poslali informácie o dostupnosti aplikácie hneď, ako bude AppSurfer dostupný aj u nás. Na prvý pohľad vyzerá tento titul naozaj dobre a tešíme sa na jeho reálne testovanie. Podľa slov zahraničných redaktorov ponúka táto služba drvivú väčšinu Android aplikácií a hier z obchodu Play, takže by sme si možno týmto spôsobom mohli vyskúšať aj aplikácie, ktoré u nás nie sú bežne dostupné.

Zdroj: AppSurfer

23.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+