MojAndroid

Spoločnosť Nielsen priniesla zaujímavú infografiku, ktorá porovnáva stav smartfónov v USA pred rokom a teraz.

Appnation konferencia priniesla zaujímavé porovnanie smartfónov v rôznych oblastiach. Zatiaľ, čo pred rokom vlastnilo smartfón zhruba 38 percent populácie, teraz je to už viac ako  50 percent. Výsledky nerozlišujú operačné systémy a zahrnuté sú platformy Android spolu s iOS.

Komunita oboch platforiem sa zvýšila za jeden rok z 38 miliónov používateľov na terajších 84 miliónov zariadení.

Ak sa pozrieme na porovnanie, stiahnutie aplikácie za posledných 30 dní, pred rokom tak urobilo 74 percent používateľov, no tento rok tak činí už 88 percent používateľov smartfónov.

Väčšina používateľov, v priemere, má nainštalovaných 41 aplikácií, o 9 viac, ako to bolo pred rokom. Aplikácie sú aj čoraz viac používané pri pripájaní sa na web. Aplikáciu použilo až 81 percent používateľov, oproti minuloročným 73 percentám na to, aby sa spojili s obľúbenou stránkou, alebo získali potrebný obsah.

V rebríčku aplikácií sa veľmi veľa nezmenilo. Naďalej vedú Facebook, YouTube, Android Market, Google Search, Gmail, a čas strávený používaním aplikácií sa vyšplhal na 37 minút denne v roku 2011, v tomto roku to bolo 39 minút.

Zaujímavý je aj výsledok znepokojenia z obáv o súkromie. V minulom roku malo takúto obavu zo zbierania údajov 70 percent používateľov, no a tento rok je to už 73 percent používateľov smartfónov. Až 55 percent používateľov je pri zdieľaní osobných informácií obozretných pri používaní aplikácií.

Zdroj, foto: blog.nielsen.com

17.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+