MojAndroid

Apple v posledných dňoch usilovne pracuje na tom, aby odstavil svoju konkurenciu – nie novinkami alebo technologickým napredovaním, ale súdnymi procesmi proti výrobcom Android zariadení. Po včerajšom vyhranom súde v Nemecku bol totiž zakázaný predaj tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 a dnes už tu máme správu, že Apple sa chystá aj na Motorolu a jej tablet Xoom. Dôvodom sporu je jeho dizajn a Apple sa pravdepodobne bude snažiť o rovnaký výsledok ako dosiahol včera pri Galaxy Tab 10.1.

Patentové nezhody medzi Motorolou a Apple sa tiahnu už dlhší čas, no začala to práve Motorola, ktorá zažalovala Apple za používanie jej 18 patentov v iOS. Neskôr Apple postavil pred súd Motorolu za 6 iných patentov, ktoré mal vo vlastníctve a Motorola ich používala vo svojich telefónoch Droid, Droid 2, Droid X a iných. Teraz si Apple vzal na mušku Xoom a môžeme len dúfať, že súd rozhodne v prospech Motoroly a teda aj Androidu.

Zdroj: androidpolice.com

11.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+