MojAndroid

Zdá sa, že boje o patenty neustali a vojna sa vedie naďalej. Najnovšia správa hovorí, že by opäť raz mohli mať Android a jeho producenti v mobilných zariadeniach problémy. V súčasnej dobe si Apple úspešne zabezpečil patent číslo 7657849, inak známy ako ich slávne “Slide unlock”, riešenie, ktoré sa nachádza na iOS. Apple požiadal o patent už v decembri 2005 a po 6 rokoch, Patentový úrad Spojených štátov amerických uznal tento patent. Môže to znamenať ďalšiu muníciu pre zbrane ťažkého kalibru do ďalších bojov v patentovej vojne.

A čo tento patent vlastne je? Krátky úryvok z vysvetlenia USTPO:

“Prístroj s dotykovým displejom je možné odomknúť pomocou gest vykonávaných na dotykovom displeji. Prístroj je odomknutý, ak kontakt s displejom zodpovedá vopred uloženému gestu pre odomknutie zariadenia. Prístroj zobrazí jeden alebo viac obrázkov na odomknutie, pri ktorých je potrebné vykonať vopred stanovené gesto na odomknutie prístroja. Výkon z preddefinovaných gest na odomknutie, môžu byť pohyblivé obrázky na danom mieste a/alebo môže dôjsť k odomknutiu pohybom pozdĺž obrazovky po vopred stanovenej ceste.  Zariadenie môže tiež zobraziť vizuálne gesto z preddefinovaných gest na dotykovej obrazovke. Okrem toho, je potrebné vykonať zmyslovú spätnú väzbu pre používateľov vzhľadom na pokrok smerom k splneniu podmienok vstupu používateľa, ktoré je potrebné na objavenie sa prechodného vstupu.” (Voľný preklad)

Jednoducho povedané, patent odomknutia obrazovky zadefinovaným gestom alebo jednoduchým potiahnutím prsta po obrazovke patrí už takmer 6 rokov firme Apple. A tak pri každom odomknutí obrazovke na svojom Android telefóne si môžeme len povzdychnúť, a držať Androidu päste v ďalšom patentovom spore, ktorý už Apple určite papierovo pripravuje. Ako však poznáme flexibilný, inovatívny  Android, ktorý nemá čas na vymýšľanie sporov, ale snaží sa priniesť používateľom pokrok a nie stagnáciu a hádky, určite sa dočkáme nejakej novinky, ktorú bude závidieť aj Apple a používateľov ešte viac nakloní na stranu Androidu. Možno to bude už v najnovšej verzii Ice Cream Sandwich.

Zdroj: http://phandroid.com/

 

26.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+