MojAndroid

Zdá sa, že patentové šialenstvo vo svete smartfónov pokračuje a na trhu sa objavil nový, o ktorý sa budú viesť urputné boje. Apple totiž požiadal USPTO na zaregistrovanie technológie odomykania zariadenia pomocou detekcie tváre, ktoré je hlavnou črtou Androidu 4.0.

 

Apple žiada o zaregistrovanie patentu ako úplne novej technológie, ktorá pomocou detekcie tváre dokáže odomknúť zariadenie. Mnohí z nás niečo podobné poznajú z notebookov a netbookov.

Je smutné, že Apple naďalej pokračuje v podrazáckom boji, ktorý už nemá nič spoločné s vývojom a technologickým napredovaním, ale skôr hraničí s posadnutosťou a chamtivosťou. Otázkou ostáva, že keď žiadajú o kľúčové patenty, je ich boj len vykrádaním myšlienok, alebo skutočne (?)  ide len o „inovácie“, ktoré poznáme niekoľko rokov?

Nateraz nie je nič rozhodnuté, a budúcnosť tohto patentu je otvorená. Otázka ostáva, čo urobí Apple v prípade, že tento patent získa. Implementuje ho do iOS? Skúsi zažalovať konkurenciu na základe podobnosti a vytĺcť prípadný kapitál? Alebo ho opäť použije na  pokus o zničenie konkurencie? Ostáva otázka, ako sa k celej veci postaví Google. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: http://phandroid.com/

 

30.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+