MojAndroid

Veľké spoločnosti majú svoju politiku správania zamestnancov ku svojej firme a jedným z pravidiel je aj lojálnosť ku firme a značke. Vyjadrenia zamestnancov v súkromí totiž môžu poškodiť spoločnosti a značke ako takej. Apple, na základe vyhlásenia, ktoré nekorešpondovalo s politikou spoločnosti v tejto oblasti, vyhodilo zamestnanca, ktorý mal negatívne vyjadrenia na zariadenie iPhone, prostredníctvom Facebooku.  

Ex-zamestnanec bol špecialista v obchode Apple v Norwich, predtým ako začal všetkých oboznamovať s jednou aplikáciou, ktorá “F *** ed up” časové pásmo na svojom telefóne. Jeho sarkastický stav bol aktualizovaný pri príležitosti vydania kolekcie Beatles na iTunes.

Aj napriek jeho vyhláseniam, politika spoločnosti hovorí jasne a zakazuje sa negatívne vyjadrovať o značke. Súd na margo celej udalosti vyhlásil: “Berieme do úvahy stanovisko spoločnosti, že príspevky na Facebooku nemali len súkromný charakter, a môžu byť spájané so stanoviskom žalobcu, ktorý nad nimi nemal žiadnu kontrolu.“

Zdroj: Metro

6.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+