MojAndroid

Nemecká spoločnosť IPCom GmbH podala žalobu na Apple, v ktorej požaduje od Apple 1,57 miliardy EUR za porušenie jedného patentu. IPCom uvádza, že patent je v priemysle nesmierne dôležitý, pretože umožňuje aby volania napríklad na políciu mali prioritu na preťaženej mobilnej sieti.

Apple patent

IPCom získal v roku 2007 portfólio patentov v oblasti mobilných technológií od nemeckého výrobcu súčiastok do automobilov Robert Bosch GmbH, len s víziou zisku. Rovnaký patent bol totižto predmetom aj ďalších súdnych konaní. Bola to napríklad Nokia, ktorá spor síce prehrala, no dotknuté zariadenia už neboli predmetom predaja, takže spor neovplyvnil aktuálne zariadenia na trhu. Spoločnosti ako Apple, Nokia, Ericsson, HTC a Vodafone sa snažia presvedčiť Európsky patentový úrad, aby vyhlásil toto duševné vlastníctvo za neplatné. Samotná spoločnosť nevykazuje žiadne obchodné aktivity s vlastnými produktmi, čím si vyslúžil prezývku “patentový troll”.

Zdroj: mojiphone.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+