MojAndroid

Len pred pár dňami sme písali o tom, že Apple má poriadne našliapnuté ohľadom predaja smartfónov v poslednom kvartáli roku 2017 – a už je tu ďalšia správa, ktorá hovorí v prospech jabĺčkového výrobcu. Podľa štatistík Canalys’ to vyzerá tak, že v treťom kvartáli 2017 bol Apple najúspešnejším predajcom wearables. Predal spolu 3,9 milióna inteligentných hodiniek. Za ním sa umiestnilo Xiaomi s 3,6 miliónmi predaných nositeľných zariadení a na treťom mieste je Fitbit s počtom 3,5 milióna predaných fitness nositeľných zariadení. Apple fanúšikovia sa tak zrejme v lete rozhýbali k nákupu, pretože kým zariadenia od Xiaomi či Fitbit sú kompatibilné s Android aj iOS platformou, Apple si stále striktne drží exkluzívnu kompatibilitu len v rámci svojich výrobkov.

K štatistike treba uviesť aj jednu zaujímavosť. Na odbyt idú na stranách Apple a ďalších výrobcov hodinky s podporou LTE. Apple podľa štatistík predal 800 000 kusov LTE hodiniek. Podľa predpokladov budú ľudia čoraz viac siahať po vyspelejších zariadeniach s rôznymi pridanými funkciami, pretože základné počítanie krokov či snímanie srdcového tepu už mnohým nepostačujú.

Náš tip
Ako si vybrať inteligentné hodinky?

Používate aj vy nejaké inteligentné hodinky či fitness náramok? Prečo ste si ho vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+