MojAndroid

Apple dnes na svojej tlačovej konferencii predstavil nové inteligentné hodinky Apple Watch Series 4. Tie prinášajú dizajnové, hardvérové aj funkčné zmeny, ktoré používateľov určite potešia.

Nový hardvér aj funkcie

Hoci na prvý pohľad vyzerajú hodinky veľmi podobne ako ich predchodcovia, v skutočnosti prešli pomerne zaujímavou dizajnovou zmenou. Sú tenšie, no v rovnakom tele ponúkajú väčší displej – v prípade menšieho modelu o 35 %, v prípade väčšieho modelu o 32 %. Vďaka tomu ponúkajú hodinky oveľa väčší priestor na zobrazovanie informácií a Apple to značne využil.

Celý systém bol redizajnovaný tak, aby využíval väčší displej. Napríklad na pozadie hodiniek je možné umiestniť až osem widgetov, ktoré sú plne konfigurovateľné. Samozrejme, Apple pridal aj niekoľko grafických fičúr a pozadí, ktoré majú “wow efekt” a ktoré sú veľmi pekne spracované.

Podpora EKG

Hodinky však prešli zmenou aj vo vnútri. Tu nájdeme nový S4 čip, ktorý má byť až 2x výkonnejší. Vylepšeniami prešiel aj akcelerometer, ktorý je teraz tak presný, že dokáže rozoznať, keď padáte. Ak následne nepotvrdíte, že ste v poriadku, hodinky dokážu samé kontaktovať záchranné zložky a poslať im vašu polohu.

Vylepšeniami prešiel aj skener srdcového tepu, ktorý dokáže rozoznávať zmeny srdcového rytmu a upozorniť vás, ak rozpozná príznaky srdcovej arytmie. Čo je však skutočne pôsobivé je implementácia elektród, ktoré dokážu priamo na vašom zápästí vykonať vyšetrenie EKG. To je naozaj obrovský krok vpred v oblasti zdravotníckych funkcií. Táto konkrétne je dokonca certifikovaná od autorít v USA, takže máte istotu, že výsledky meraní sú dostatočne presné.

Náš tip
Viac informácií zo sveta Apple nájdete na MojIphone.sk
12.9.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+