MojAndroid

Apple okrem iPhonu 7 na včerajšom podujatí predstavil aj druhú generáciu hodiniek Apple Watch. Tie oproti svojmu predchodcovi konečne prinášajú aj zmysluplné možnosti využitia. Spoločnosť ich vybavila vlastným GPS modulom a odolnosťou voči vode, ktorá umožňuje hodinky používať aj pri plávaní.

s12

Apple Watch Series 2, v skratke S2, majú tiež nový dvojjadrový procesor, ktorý by mal poskytnúť o 50% viac výkonu, ako aj novú graficku jednotku. To prináša vývojárom nové možnosti ako tvoriť aplikácie. Podstatnou novinkou nových Apple Watch je tiež displej, ktorý sa chváli výbornou svietivosťou, a to na úrovni až 1000 nitov. Dobre čitateľný bude teda aj vo vonkajších prostrediach a na priamom slnku, či už pri bežnom nosení alebo športovaní. Pri tom už nemusíte so sebou nosiť svoj mobilný telefón. Apple Watch S2 už totižto majú zabudované GPS, takže presnú zabehnutú trasu a vzdialenosť budete môcť zaznamenať len pomocou nich. Navyše, Apple optimalizoval rýchlosť prvého zamerania satelitov, takže v podstate okamžite po spustení sledovania aktivity, máte k dispozícii aj presné údaje o svojej polohe a rýchlosti.

s3

Celé telo hodiniek je vyrobené z prémiových materiálov a k dispozícii bude nielen variant vyrobený z kovu, ale aj keramiky. Za ten si však aj priplatíte. Zatiaľ čo cena za bežný model Apple Watch S2 sa bude pohybovať na úrovni 370 dolárov, tak u verzie z keramiky sa šplhá až k 1300 dolárom. Medzi tým nájdete najrôznejšie varianty hodiniek s rôznymi typmi remienkov. Hodinky sa majú do predaja dostať už 16. septembra.

https://www.youtube.com/watch?v=p2_O6M1m6xg

 

Zdroj: phonearena

8.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+