MojAndroid

Dvaja slovenskí operátori oznámili podporu mobilného pripojenia na inteligentných hodinkách Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch SE. Výbornú správu pre majiteľov týchto zariadení priniesli O2 a Telekom.

Mohlo by vás zaujímať:

Telekom začiatkom apríla začal svojim zákazníkom ponúkať službu Connect My Watch, no iba pre vybrané modely smart hodiniek Samsungu. Informácie sa dočítate v článku Telekom: eSIM v smart hodinkách môže mať konečne rovnaké číslo ako v mobile. Dnes môžu elektronickú SIM kartu využívať už aj v Apple Watch.

Apple Watch eSIM v O2
Apple Watch eSIM v O2

Operátor O2 o novinke informuje aj na svojom webe o2.sk, kde píše: “eSIM prenesie vaše telefónne číslo do vašich smart hodiniek, takže môžete volať, posielať správy alebo počúvať hudbu priamo zo svojho zápästia. A počas prvých 3 mesiacov si môžete eSIM vyskúšať zdarma”.

Neskôr bude poplatok za službu nastavený na sumu 5 eur, teda v rovnakej výške, ako v Telekome. O2 podporuje hodinky Apple Watch Series 4 s mobilným pripojením a novšie so systémom WatchOS 10.5 alebo novším, a vyžaduje iPhone XR alebo novší so systémom iOS 17.5. Služba štartuje 10. júna 2024.

Aktivácia prebieha v iPhone cez apku Watch. Ak sa rozhodnete neskôr službu deaktivovať, môžete tak spraviť cez inforlinku, webový portál O2 alebo osobne na predajni. Cez aplikáciu O2 sa služba deaktovovať nedá. Dostupná je iba pre mobilné O2 Paušály, predplatená karta ani O2 Fér na faktúru podporované nie sú.

V Telekome sa služba Connect my watch rozširuje na vybrané modely Applu od rovnakého dátumu, teda 10. júna. Od toho dňa budú v e-shope operátora dostupné Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 s podporou  mobilnej konektivity. Takisto bude platiť 3-mesačná bezplatná doba, rovnako ako pri smart hodinkách Samsungu.

Štandardná cena služby Connect my watch s Apple zariadeniami bude po skončení trial verzie 5 eur mesačne.

Na používanie služby sú potrebné tieto podmienky:

  • Apple Watch Cellular série 4 a vyššie (aspoň s WatchOS 10.5)
  • Apple smartfón iPhone XR alebo novší (aspoň s iOS 17.5)
  • Mať Telekom paušál alebo Telekom Biznis paušál a aktivovanú službu VoLTE

Náš tip
Copilot na klávesnici SwiftKey vymyslí text za vás. Ako si zapnete AI od Microsoftu?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+