MojAndroid

Analytická spoločnosť Juniper Research sa ku koncu roka 2015 pozrela na to, ako sa darilo jednotlivým zariadeniam na trhu s inteligentnými hodinkami. Ten v roku 2015 ovládol Apple, ktorého hodinky Apple Watch predstavovali každý druhý kuse predaného príslušenstva tohto typu. Celkovo tak Apple získal 50% podiel trhu. Výrobcovia hodiniek so systémom Android Wear, ktorí sú pre Apple v tejto oblasti priamou konkurenciou, nedosiahli spolu v sčítavaní ani 10-percentný podiel. Trápi sa aj Samsung, ktorý výborné hodinky Samsung Gear S2 nepredáva tak, ako by chcel.

Samsung_Gear_S2_classic-3

Náš tip
TEST | Samsung Gear S2 Classic s koženým remienkom

Celá situácia sa však mení, ak do porovnania pridáme aj fitness náramky. Tie totižto v roku 2015 patrili medzi obľúbený typ príslušenstva, ktorý si ľudia kupovali, čo sa odrazilo aj na celkových štatistikách. Po pridaní týchto inteligentných náramkov má Apple už “iba” 15% podiel. Výrobcovia fitness náramkov sa však zo strany Applu necítia byť ohrození. Napríklad spoločnosť Fitbit, ktorá vyrába známe náramky Jawbone, vyhlásila, že Apple pre nich nie je konkurenciou, pretože Apple Watch sú v porovnaní s ich produktami “niečo úplne iné”. Aký máte názor na inteligentné príslušenstvo vy? Kúpili by ste si radšej inteligentné hodinky alebo fitness náramok?

Zdroj: PocketNow

13.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+